Aug 162014
 
20140814 CA Fico Pellegrini Kováčik (SITA)

Nový futbalový štadión v Trnave rastie ako z vody. Slovenského premiéra Roberta Fica teší, že stavba ide podľa harmonogramu a prináša prácu pre ľudí regiónu.


Projekt nového štadióna v Trnave bol prvýkrát predstavený v novembri 2011. Od toho momentu sa začali prípravné práce tak, aby v septembri 2013 mohol byť slávnostne poklopaný základný kameň stavby. Počas tretieho kontrolného dňa si stavbu prišiel pozrieť predseda vlády SR Robert Fico, minister školstva Peter Pellegrini, prezident SFZ Ján Kováčik, architekt Pavol Adamec ako aj zástupcovia klubu Spartak Trnava.
Zatiaľ bolo v projekte City Arena Štadión Antona Malatinského preinvestovaných 12,5 milióna EUR, z toho dotácia vlády SR bola doteraz čerpaná vo výške 2,5 milióna EUR. Počas krátkeho brígingu s novinármi sa predseda vlády SR Robert Fico poďakoval zainteresovaným za priebeh prác na projekte ako aj súčinnosť zväzu a klubov pri projekte rekonštruovania futbalových štadiónov na Slovensku ako celku. “Je to top projekt, pretože aj z hľadiska príspevku vlády môžeme hovoriť o najvyššom z pohľadu všetkých štadiónov, ale keď sa sami pozriete, tak vidíte, že to bude futbalový stánok, ktorý bude spĺňať všetky kritériá,” povedal R. Fico, ktorý doplnil, že v súčasnosti na stavbe pracuje cca. 300 ľudí, pričom vo finálnej fáze projektu by ich malo byť 500 až 1 000. “Nie sú tu žiadne prieťahy a očakávame, že v septembri budúceho roka by sa mohol na tomto štadióne mohol odohrať významný kvalifikačný zápas Slovensko – Ukrajina,” doplnil.

Na titulnej snímke boli v Trnave počas kontrolného dňa aj prezident Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčik a slovenský premiér Robert Fico.