Aug 192014
 
04

V minulej sezóne zaujal, keď nastrieľal Topoľníkom v jednom zápase päť gólov. S formou vstúpil 21-ročný útočník Nededu aj do nového ročníka, po treťom kole ma Šimon Valachovič na svojom konte štyri góly!


Šimon, po parádnom záblesku z jari ste začali v novej sezóne strieľať góly ako na bežiacom páse, čomu pripisujete vašu fazónu?
- Ťažko povedať, faktom ale je, že prípravu na novú sezónu sme začali s novým trénerom. K mužstvu sa po určitej dobe vrátil Andrej Filip, ktorý má obrovské skúsenosti ako hráč, dobre pozná súťaž, jeho tréningy majú vysokú úroveň, som rád, že mi to takto začalo sypať.
V nedeľu ste v šlágri tretieho kola III. ligy prehrali vo Veľkom Mederi, aký to bol zápas?
- Treba uznať kvalitu súpera, ktorý stál proti nám. Veľký Meder má vo svojom strede skúsených hráčov, ktorí hrali v najvyššej súťaži v Čechách aj na Slovensku, kým my máme mladé mužstvo, ktoré sa buduje za pochodu, výsledok je zaslúžený.
Prezradíte, aké sú ambície Nededu v tejto sezóne?
- Myslím, že ak sa budeme pohybovať v strede tabuľky, bude spokojnosť ako zo strany vedenia klubu, tak aj medzi fanúšikmi. Do Nededu chodia na futbal pekné návštevy, pod 500 divákov neklesnú, ľudia tu majú futbal radi, máme pre koho hrať.
Na jar ste zažiarili ako kométa, nezačali sa po piatich góloch do siete Topoľníkov hrnúť ponuky?
- Ten zápas si budem pamätať na dlho, päť gólov som v jednom zápase nestrelil ani v doraste. Nebudem tajiť, v lete sa šuchlo čosi o záujme Skalice, Palárikova, Serede aj z juniorky Trnavy, ale všetko padlo. Som v Nedede a som spokojný.
Stíhate pri futbale školu alebo chodíte do práce?
- Teraz v lete mám brigádu, ale pomaly mi končí, tak si hľadám niečo stabilnejšie. Vyštudoval som obchod a podnikanie, rád budem ale za každú prácu, tak uvidím, čo sa mi podarí nájsť.
Ste odchovancom futbalu v Piešťanoch, ako ste sa vlastne ocitli v Nedede?
- Som tu už druhý rok, v Piešťanoch bolo viacero problémov, v jednej chvíli som zvažoval, že skončím s futbalom, ale oslovil ma Andrej Filip, ktorý vtedy hrával v Nedede, vyskúšal som a neľutujem, bola to dobrá voľba.
Ste nositeľom slávneho futbalového mena, spája vás s bývalým reprezentantom Slovenska rodinné puto?
- Nie, sme len menovci, ale ak by sa mi aspoň sčasti podarilo priblížiť sa k úspechom, ktoré dosiahol Jozef Valachovič, bol by som veľmi rád.

Na titulnej snímke Zoltána Kovácsa zo stretnutia Veľký Meder – Neded je najlepší strelec III. ligy Šimon Valachovič (s loptou v žltom drese), ktorý v troch kolách nastrieľal v drese Nededu štyri góly.