Aug 222014
 
gabcik

Jeden postup im nestačí, už myslia na ďalší. Mecenáš gabčíkovského futbalu má smelé plány.

György Csörgő je majiteľom futbalového klubu OFC Russel Gabčíkovo necelé dva roky. Za ten čas sa výrazne vylepšila infraštruktúra klubu a aj futbal, ktorý možno vidieť pod umelým osvetlením, spĺňa stále vyššie kritériá. Zhovárali sme sa s Györgyöm Csörgőm, ktorý neskrýva ďalšie ambície.


V sezóne 2013/14 ste splnili postupový cieľ, napriek tomu prišlo k veľkým zmenám v kádri a tiež vo vedení mužstva. Prečo?
- Zmeny sa udiali, pretože sme nesplnili náš cieľ. Naším jasným cieľom bol majstrovský titul v MRZ. Rozlúčili sme s tými hráčmi, ktorí charakterovo neboli na jednej vlne s naším klubom.
V minulosti sa v Gabčíkove hrala aj II. SNL. Čo pre vás znamená posledný postup do tretej ligy?
- Sme veľmi radi, že sme postúpili do tretej ligy, ale do dvoch rokov chceme jednoznačne postúpiť do druhej ligy. Gabčíkovo v nej už v minulosti pôsobilo a jednoznačne do nej aj patrí.
V tomto období stále pokračuje zlepšovanie infraštruktúry v klube?
- Napriek tomu, že gabčíkovský klub nedostal žiadnu podporu od futbalového zväzu ani od štátu, my pokračujeme v zlepšovaní infraštruktúry klubu, ktorá sa začala 10. júla a naplánovaná je do 30. 9. 2014. Spravili sa rekonštrukčné práce zvonka aj vo vnútri budov a buduje sa nové tréningové ihrisko s umelým osvetlením.
S čím budete v tretej lige spokojní?
- Predovšetkým by som bol rád, keby naše mužstvo produkovalo ofenzívny futbal. O konkrétnych veciach by som ešte nerád hovoril, ale určite očakávam umiestnenie nášho klubu v horných priečkach. Dúfam, že naši diváci vytvoria super atmosféru a budú nás podporovať naďalej. Verím, že návštevnosť na gabčíkovskom štadióne bude okolo 900-1000 ľudí na zápas.
Ktoré momenty vo futbale sú pre vás ako majiteľa klubu tie najkrajšie? Kedy si poviete, že tie investície do futbalu majú zmysel?
- Pevne verím, že tie najkrajšie momenty ma len čakajú. Spokojný budem vtedy, ak sa bude hrať špičkový futbal. Našou víziou je, že budeme mať vlastnú futbalovú akadémiu, dokončený štadión a Gabčíkovo bude špičkový druholigový klub. To všetko v priebehu niekoľkých rokov.
V Gabčkove sa predstavila ligová Senica na zápase Slovenského pohára. Ako ste videli tento duel?
- Žiaľ, naše mužstvo nepostúpilo, ale bol to futbal na vysokej úrovni. Od lepších sa dá len učiť. My máme veľmi dobré vzťahy so senickým klubom a celý zápas prebiehal v príjemnej športovej atmosfére.

Na titulnej snímke je štadión v Gabčíkove, ktorý prešiel nedávno výraznou rekonštrukciou. Domáce zápasy hrávajú Gabčíkovčania v sobotu večer pod umelým osvetlením. Majiteľ klubu György Csörgő sa nechce uspokojiť s účasťou v tretej lige.