Sep 012014
 
magyar

Šláger posledného prázdninového kola sa vo IV. ligy Juhovýchod hral v Kolárove. Svoj štadión premenili na nedobytný hrad, naposledy sa o tom presvedčila aj Galanta. Líder súťaže prišiel ozdobený štyrmi víťazstvami, v Kolárove ale úradoval Zsolt Magyar, ktorého hetrik rozhodol o zaslúženom víťazstve zverencov Zsolta Mátého.

Zsolt Magyar patrí vo IV. lige Juhovýchod medzi obávaných útočníkov, do Kolárova sa prisťahoval z Maďarska pred štyrmi rokmi. Rodák z Budapešti začal naháňať loptu súťažne až v trinástich rokoch v klube SZAC, aby už o štyri roky neskôr začal obliekať dres prvého mužstva. Ďalšími zastávkami šikovného útočníka boli Csepel FC a RTK, ktoré hrali tretiu a štvrtú ligu u našich južných susedov. Na Slovensko ho zaviala láska, v roku 2009 sa oženil a s manželkou sa usadili v Kolárove, kde rok po svadbe spečatil aj futbalový prestup. Počas štyroch rokov nastrieľal 82 gólov (!), dvakrát sa stal najlepším strelcom IV. ligy Juhovýchod, v uplynulej sezóne si tento honor vystrieľal s 24 gólmi. Po troch góloch do siete Galanty bol práve Zsolt Magyar ideálnym partnerom do debaty.


Šláger kola ste zvládli na jednotku, aký bol z vášho pohľadu súboj proti Galante?
- Odkedy som v Kolárove, môžem povedať, že tento zápas patril medzi najlepšie, aké sme odohrali. Každý z nás dal do tohto stretnutia maximum, snažili sme sa predviesť v čo najlepšom svetle tak, aby sme ukázali našu stúpajúcu formu, jednoducho sme sa od prvej minúty koncentrovali iba na víťazstvo.
Týždeň predtým ste prehrali hladko 3:0 v susedskom derby vo Vlčanoch, kde hľadať príčiny takého obratu?
- Kto videl náš zápas vo Vlčanoch, musí uznať, že dobre sme hrali aj tam. Tri inkasované góly sa zdajú byť priveľa, aby mi sme trafili štyrikrát do žrde, gól nám jednoducho nebol súdený. Aj napriek našim šanciam musím uznať, že Vlčany si v tom zápase vyhrať zaslúžili.
Čo sa vám nepodarilo pred týždňom vo Vlčanoch, ste si dokonale vynahradili proti Galante. Ako ste videli vaše góly?
- Pri prvom, ktorým som vyrovnával stav zápasu na 1:1, som dostal perfektnú prihrávku za obranu súpera od nášho hrajúceho trénera Zsolta Mátého, loptu som si dobre prebral a vyšlo mi aj zakončenie povedľa brankára Galanty. Druhý gól bol asi najdôležitejší a vôbec aj najkrajší, aký som doteraz strelil, keď sa mi podarilo trafiť pravý vinkel. No a výsledok 3:1 som pečatil po ďalšom vysunutí prízemnou prihrávkou a zakončení pravačkou opäť vedľa brankára.
Keď sme pri góloch, ako si spomínate na zápas spred roka v Hontianskej Vrbici, kde ste strelili naraz štyri góly a jeden taký, ktorý získal aj ocenenie gól roka 2013?
- Góly patria k futbalu tak ako ocenenia, ten gól z Hontianskej Vrbice si vyslúžil honor najkrajší, stále je na youtube. Za také zakončenie je rád každý útočník.
Prezradíte vaše ambície s futbalom aj v Kolárove?
- S Kolárovom chcem dosahovať čo najlepšie výsledky a ak by to tak futbalový život priniesol, rád by som si vyskúšal aj vyššiu súťaž, hoci už mám 32 rokov.
V Kolárove žijete s rodinou, kde pracujete?
- Našiel som si prácu ako opatrovateľ v Domove dôchodcov.

Na titulnej snímke je strelec Kolárova Zsolt Magyar, v sobotu sa proti Galante tešil z hetriku.