Sep 152014
 
Miroslav_Barčík

V Borčiciach odpálili bombu, takú futbalovú. Ambiciózny treťoligista získal na hosťovanie do konca roka Miroslava Barčíka, premiéru v novom drese si 36-ročný virtuóz s loptou odbije dnes v domácom zápase proti Novým Zámkom. Súboj bude mať špecifickú príchuť pre trénera Borčíc Antona Dragúňa, ktorý je doma práve v Nových Zámkoch.


Miro, ako sa zrodil váš príchod do Borčíc?
- S majiteľom klubu Antonom Fabušom sme boli v kontakte už dlhšie, keď mi teraz padlo zahraničie, slovo dalo slovo, sadli sme si spolu a dohoda o mojom pôsobení v Borčiciach bola na svete. Dohodli sme sa zatiaľ do konca roka s tým, že potom sa uvidí.
Z Poľska išli na vašu adresu chvály, v priebehu jari ste strelili gól a na ďalších desať ste prihrávali. Gólové prihrávky sa od vás budú čakať zrejme aj v Borčiciach, je to tak?
- Samozrejme budem rád, ako to tak bude, mal som ale herný výpadok, sám som teda zvedavý, ako mi to pôjde.
Borčice majú prívlastok ambiciózneho klubu, aké sú ciele v tejto sezóne?
- Ambície patria k futbalu, v Borčiciach sa robí na vysokej úrovni. Dokázali postúpiť už do tretej ligy, viem, že aj v tejto súťaži sa chceme pohybovať v tabuľke čo najvyššie, a keď bude taká možnosť, určite sa pokúsime zabojovať aj o prvé miesto, prečo nie?
V Borčiciach sú v kabíne zaujímavé mená, určite sa poznáte s viacerými hráčmi…
- Samozrejme, s niektorými sme súperili aj v najvyššej súťaži, kvalita je tu vysoká. Hráčov ako Marcel Ondráš, Martin Luhový, Oliver Augustíny či aktuálne Michal Gašparík netreba nikomu nejako zvlášť predstavovať, chalani futbal hrať vedia a ja si želám, aby sme sa na ihrisku čo najskôr zladili do takého orchestra, ktorý bude spolu dobre nielen ladiť, ale aj vyhrávať.
S akými očakávaniami nastúpite na premiéru proti Novým Zámkom?
- Chcem odohrať dobrý zápas, to je najdôležitejšie a samozrejme verím, že potešíme našich fanúšikov víťazstvom.

Miroslav Barčík (26. máj 1978, Čadca) je slovenský futbalista, v súčasnosti hráč klubu MŠK Žilina. Je technicky dobre vybaveným stredopoliarom, ktorý je schopný hrať aj na kraji zálohy. Reprezentoval výber Slovenska na Olympijských hrách 2000 v Sydney. Najväčšiu časť svojej kariéry odohral v drese MŠK Žilina, za ktorú odohral vyše 270 ligových zápasov a kde získal tri majstrovské tituly. Krátko pôsobil aj v zahraničí, v tureckom klube Göztepe AŞ, u nováčika gréckej najvyššej súťaže Ergotelis FC, na jar hral v Poľsku v druhej lige za Poloniu Byton.

Vizitka Miroslava Barčíka
Majster slovenskej ligy: 2002, 2003, 2004
Víťaz slovenského Superpohára: 2003, 2004
Člen Jedenástky roka: 2000, 2003, 2004