Sep 152014
 
fcbanik

Futbal v Prievidzi dostal facku, z ktorej sa bude spamätávať zrejme poriadne dlho. Krásny trávnik sa zmenil na oranisko.


Kto bude zodpovedný za škody, ktoré utrpel zelený trávnik v Prievidzi? Keď Športovo-technická komisia Západoslovenského futbalového zväzu zrušila celé víkendové kolo v snahe chrániť nielen zdravie hráčov a divákov, ale aj šetriť hracie plochy, ktoré boli po vytrvalých dažďoch podmáčané, názory vo futbalovom hnutí sa rôznili. Jednu z odpovedí na správnosť tohto kroku dáva aktuálny pohľad na hotovú spúšť na štadióne v Prievidzi, pri pohľade na ktorú zaplače každé futbalové srdce. Mesto Prievidza pustilo na futbalový štadión FC Baník Horná Nitra účastníkov majstrovstiev Slovenska vo fresbee v súťaži lietajúcich tanierov… A tí premenili ihrisko na oráčinu, aktuálny líder IV. ligy Severozápad sa má pritom už v najbližšom kole v sobotu 20. septembra predstaviť na domácom trávniku v súboji s Modrankou. Či bude za spôsobené škody niesť zodpovednosť organizátor šampionátu, ktorý je Baník Lásky Prievidza alebo Technické služby Mesta Prievidza, ktoré sú správcom štadióna, nie je v tejto chvíli podstatné. Futbal v Prievidzi dostal celkom zbytočne vlastný gól.

Niečo o fresbee
Ako sa vlastne fresbee hrá? Hracou plochou je obdĺžnik 64 krát 37 metrov, ukončený na oboch koncoch zónami 23 krát 37 metrov. Hrá sedem a sedem hráčov dvoch družstiev, ktoré sa snažia získať body za prihrávku chytenú v zóne súpera. Behať s diskom-lietajúcim tanierom sa nesmie – kto chytí prihrávku, musí zastaviť a skúša prihrať spoluhráčom. Medzi hráčmi, ktorí sa bránia, nie je dovolený fyzický kontakt. Tohto kríženca amerického futbalu, basketbalu a futbalu vymysleli v zámorí koncom šesťdesiatych rokov študenti.

Na titulnej snímke je pohľad na oráčinu v Prievidzi, kde sa už v sobotu bude hrať zápas IV. ligy Severozápad, v ktorom privíta doteraz neporazený líder súťaže súpera z Modranky.