Sep 232014
 
zelensky

Loď nováčika z Palárikova sa vo vodách tretej ligy isto nestratila. Po ôsmich kolách sa nachádza na štvrtej pozícii v tabuľke, už v šiestich zápasoch po sebe nepoznala horkosť porážky. A nevedie ju nik iný, ako federálnou ligou ostrieľaný Peter Zelenský. O doterajšom účinkovaní jeho zverencov v tretej lige sme sa s ním pozhovárali.
Ako nováčik súťaže ste aktuálne na štvrtej priečke. Ako vnímate toto umiestnenie?


- Chceli sme hrať na špici, zatiaľ sa nám teda darí. Je dôležité, aby sme stáli obidvoma nohami pevne na zemi, pretože v tejto ťažkej súťaži môže vyhrať každý súper nad každým. Momentálnu situáciu musíme brať skromne a triezvo, ísť od zápasu k zápasu. Všetky stretnutia sú veľmi ťažké, aj sami sme sa o tom presvedčili. Napríklad v Púchove sme nevyhrali.
V druhom kole ste doma prehrali s Topoľčanmi, ale aktuálne ťaháte sériu šiestich zápasov bez prehry. Vládne teda s výkonmi chalanov spokojnosť?
- Ten zápas nám veľmi nevyšiel, mali sme svoje šance, ktoré sme nepremenili, za čo sme pykali. Ale štart do sezóny sa nám vydaril lepšie ako v minulej sezóne, takže môžeme byť spokojní. Chceme hrať kombinačný futbal s množstvom šancí, čo sa nám darí, no v poslednej dobe máme problém ich premieňať. Horšie by bolo, keby sme si tie šance vôbec nevytvárali. Samozrejme, chceme potešiť oko diváka a získavať body. To sú spojené nádoby – pokiaľ budeme dobre hrať, tak je záruka, že prídu aj body.
Naposledy ste doma porazili ambiciózne Gabčíkovo. Ako ste videli tento zápas?
- Toto stretnutie prebiehalo plne v našej réžii, už v prvom polčase sme mohli vyhrávať o dva-tri góly. Nepremenili sme však veľa šancí a dve penalty, čo asi svedčí o všetkom. Netvrdím však, že Gabčíkovo nemalo nič, no ich príležitosti zostali nevyužité.
V doterajšom priebehu vás asi najviac potešilo víťazstvo v okresnom meste v Nových Zámkoch. Ako chutilo?
- Bolo to veľké derby, možno vôbec prvé vzájomné. V doterajšej dobe nemalo Palárikovo možnosť na konfrontáciu s takýmto súperom. Nové Zámky dlho hrali vyššiu súťaž, teraz však obmenili káder, stavili na mladších hráčov. Na zápase bolo veľa ľudí, veď z Palárikova je to 15 kilometrov, avšak populácia mesta a obce je úplne odlišná. Už v týždni pred zápasom nám fanúšikovia želali šťastie, zápas bol témou dňa. O to sa tešíme viac, že nám derby vyšlo a vyhrali sme.
Minulý víkend ste nehrali v piatok, ani v pondelok. Počasie bolo proti. Neobávate sa nahusteného programu v ďalších týždňoch?
- Ani nie, myslím si, že moje mužstvo je dobre pripravené. Tento týždeň však máme trochu nahustený, hráme dohrávku s Vrbovým a už v sobotu ďalší majstrák v Borčiciach. Čo sa týka Vrbového, tak nie sme ani vo výhode, ani v nevýhode, nakoľko súper hral tiež cez víkend. Borčice však budú trochu viac oddýchnuté, aj my máme však do soboty tri dni. Dúfame teda, že sa nám podarí zregenerovať, podať dobrý výkon a získať body. Myslím si však, že tento program sa dá zvládnuť, chlapci si zahrajú, aj oddýchnu.
Nová tretia liga vznikla spojením tretej ligy a polovice MRZ. Neprekvapuje vás, že veľa tímov z MRZ tvrdí muziku?
- Vôbec ma to neprekvapuje, takýto scenár som čakal. Bývalá štvrtá liga bola náročná. Figurovalo v nej šesť-sedem kvalitných mužstiev. To bolo vidieť aj minulý rok, že tie mužstvá, čo postúpia, sa v novej súťaži nestratia.
Vy ste bývalý ligový futbalista a tréner. Rok a štvrť pôsobíte v Palárikove. Napĺňa vás táto práca?
- Každá práca okolo futbalu ma napĺňa, nevadí mi, či ide o tretiu ligu alebo prvú ligu. Tréningy sú v podstate rovnaké, akurát tých tréningových jednotiek nie je veľa, nakoľko hráči majú prácu. Nemôžeme predsa trénovať tak, ako sa trénuje v prvej alebo druhej lige, pretože nemáme profesionálnych futbalistov. Veľmi ma teší to, keď mužstvo podáva dobré výkony, je tam vidieť moja práca. To ma napĺňa a posúva ďalej.

Na titulnej snímke je tréner Palárikova Peter Zelenský medzi svojimi zverencami v zápasovom nasadení, nováčik je šťukou tretje ligy.