Sep 242014
 
20140922 TK Juraj Wachal (TASR)

V Poprade sa pri príležitosti konania Region cupu, na ktorom tento rok reprezentuje amatérsky futbal pod Tatrami Východoslovenský futbalový zväz, uskutočnilo aj oficiálne predstavenie spoločnosti EURO-VAT ako nového partnera Slovenského futbalového zväzu.


Úvodné slovo si zobral prezident SFZ Ján Kováčik. “So spoločnosťou EURO-VAT sa nám podarilo zrealizovať spoluprácu na celoplošnej úrovni, a to nielen pre profesionálny futbal a reprezentácie, ale aj pre amatérsky futbal. Až 250 víťazov regionálnych súťaží dostalo po 15 lôpt, čo znamená, že spoločnosť EURO-VAT im poskytla spolu 3 750 lôpt. To je pre tímy z nižších súťaží obrovská pomoc. Celý projekt má hodnotu 75 000 Eur. Podarilo sa nám nájsť partnera, ktorý myslí aj na amatérsky futbal a takých partnerov chceme čo najviac. Veríme, že s touto spoločnosťou budeme spolupracovať aj na ďalších projektoch,” uviedol Ján Kováčik.
Spokojnosť s novým partnerom netajil ani predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, ktorý stál na začiatku rokovaní so spoločnosťou EURO-VAT. “Hoci máme viacero menších, dlho sme hľadali veľkého partnera, akým je spoločnosť EURO-VAT. Počet lôpt, ktoré poskytli, je krásne číslo a teší ma, že spolupráca má celoslovenský dosah. Natrafili sme na veľmi seriózneho partnera, ktorí chce spolupracovať na ďalších projektoch. Rád by som im aj touto cestou poďakoval,” uviedol Gádoši.
“Mám desať a dvanásťročného syna a každý dnes rozmýšľa, ako vyplniť deťom čas. V zime hrávajú hokej, v lete futbal. Podarilo sa mi v apríli ísť na jeden tréning, išiel som sa pozrieť ako taký tréning prebieha. Ako prvé som od trénera ‘dostal’, že: ‘Či má chlapec všetko, čo k tréningu potrebuje – kopačky a loptu.’,” povedal Juraj Wachal zo spoločnosti EURO-VAT. Práve tento moment bol začiatkom myšlienky podpory futbalu formou dodávky futbalových lôpt. “Myslím si, že táto spolupráca bude dlhodobá. Chceme, aby podpora mala zmysel, preto sme tam dali motivačný faktor v podobe podmienky, že lopty môžu získať iba tímy, ktoré uspejú v niektorej z kategórii,” vysvetlil Juraj Wachal.
Všetky lopty boli klubom prostredníctvom oblastných a regionálnych futbalových zväzov distribuované na začiatku novej sezóny, spoluprácu si pochvaľujú všetky zainteresované strany.

Na titulnej snímke je majiteľ spoločnosti EURO-VAT Juraj Wachal z Nitry.