Sep 282014
 
dadik

V Rybníku oslavovali počas posledného septembrového víkendu výročie 80 rokov založenia futbalu v obci. V dedinke pri Slovenskej bráne s takmer 1 500 obyvateľmi hrajú dorastenci v V. lige Východ.


Oslavy v Rybníku boli rozložené do dvoch dní. Už v piatok večer vystúpila na miestnom futbalovom štadióne hudobná skupina Polemic, ktorá bavila všetkých prítomných, futbalový program prišiel na rad v sobotu. Oslavy oficiálne odštartoval o 11.30 h majstrovský zápas dorastu Rybník – Svätý Peter, ktorý sa skončil víťazstvom zverencov domáceho trénera Františka Vyskočila v pomere 2:1. Po stretnutí vystúpila na postavenom pódiu miestna folklórna skupina Krivín a krátko po 14-tej hodine slávnostne otvoril oslavy starosta obce Imrich Králik, ktorý privítal čestných hostí na čele s predsedom Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavom Gádošim, predsedom Oblastného futbalového zväzu Levice Františkom Urbanom a šéfom IT Slovenského futbalového zväzu Jánom Letkom. Príhovory s vinšami vystriedalo odovzdávanie čestných plakiet zaslúžilým funkcionárom klubu aj bývalým hráčom, ktorých odmeňovali aj starosta Imrich Králik s predsedom klubu Jánom Klimentom. “Oslavy v Rybníku sa niesli v príjemnej atmosfére a pred peknou diváckou kulisou. Futbal si zaslúži aj takého chvíle, aby sme sa dokázali zastaviť, zaspomínať si aj uctiť si momenty a ľudí, ktorí si zaslúžia náš obdiv a poklonu,” uviedol predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. Po oficiálnej časti nastúpili na zelený trávnik miestny Old boys OFK Rybník proti Internacionálom Slovana Bratislava, ktorých s kapitánskou páskou viedol Ladislav Pecko. Slovan vyhral vysoko 9:2, stretnutie sa pred päťsto divákmi nieslo v priateľskom–oslavnom duchu. Po jeho skončení vystriedala futbal voľná zábava, do spevu aj tanca hrali Stanislav Vitáloš a skupina Švecband. Oslavám prialo aj počasie, ktoré bolo rovnako ako zábava vynikajúce. Bodku za futbalovým víkendom v Rybníku urobil v nedeľu zápas II. mužstva, ktoré účinkuje v II. triede Oblastného futbalového zväzu Levice, domáci porazili súpera z Kéťu vysoko 4:0.

Na titulnej snímke je momentka z odovzdávania plakety starostovi Rybníka, Imrichovi Králikovi ju odovzdávajú predseda ObFZ Levice František Urban a predseda ZsFZ Ladislav Gádoši.