Okt 112014
 
rojkovia

V Tvrdošovciach tuhla pri pohľade na ihrisko krv v žilách, na hracej ploche bojoval o život mladého brankára Nitry Adama Bartoňa hlavný rozhodca Zoltán Kollárovič.


Bežala 28. min. stretnutia 11. kola IV. ligy Juhovýchod Tvrdošovce – FC Nitra jun., keď sa po vzdušnom súboji ocitol na zemi brankár hostí Adam Bartoň. “Z lavičky sme to dobre nevideli, z reakcie hlavného rozhodcu bolo ale okamžite jasné, že s Adamom je zle. Náš brankár stratil vedomie, rozhodca k nemu pribehol, nestratil duchaprítomnosť, vytiahol mu jazyk a dal mu aj umelé dýchanie. Všetko sa to zbehlo v krátkej chvíli, nám sa ale akoby zastavil čas,” opisoval kritické momenty vedúci mužstva hostí Róbert Hegeduš. “V hľadisku bol lekár, ktorý pokračoval v odbornej pomoci, veľkú pochvalu si za rýchle reakcie zaslúžia aj domáci usporiadatelia. Spojili sme sa aj s mamičkou nášho brankára, ktorá si prišla pre Adama, medzitým sme mu zabezpečili vyšetrenie v nitrianskej nemocnici,” komentoval Róbert Hegeduš ďalší sled udalostí.
Hektické minúty komentoval aj prvý asistent rozhodcu Adrian Forró. “Môj kolega Zoltán Kollárovič si zaslúži veľký palec hore. Zúročil svoje skúsenosti nadobudnuté dlhoročným účinkovaním ako záchranár v ostro sledovanom seriáli. Počas zápasu došlo ku kritickej situácii, brankár hostí po nešetrnom zákroku a nekontrolovanom páde ostal bezvládne ležať na trávniku. Zoli neváhal ani sekundu, vyštartoval k brankárovi, prehodnotil situáciu a okamžite začal konať. Otvoril mu ústa, aj keď pri tom utrpel poranenie prsta, neprestal a za pomoci asistenta Petra Slováka mu vytiahli zapadnutý jazyk. Brankára vyniesli otraseného na nosítkach a bol odvezený do nemocnice. Bola to situácia, ktorá si vyžadovala okamžitú reakciu a jeho reakcia bola správna. Hráči spanikárili, ale rozhodca sa zachoval ako správny chlap! V tomto prípade ako záchranár, je to človek s veľkým Č!
Hoci výsledok v tomto prípade nebol dôležitý, dodajme, že Tvrdošovce nakoniec zdolali rezervu Nitry výsledkom 3:1.

Na titulnej snímke z archívu sú rozhodcovia – zľava Valent, Vajíček, Forró, Zoltán Kollárovič a Fehér.