Okt 142014
 
kollarovic

Rozhodca-hrdina prehovoril. Verili by ste, že Zoltán Kollárovič, ktorý v sobotu zachránil život mladého futbalistu v zápase IV. Juhovýchod, stíha popri práci a futbale aj herectvo? Akoby súdená mu je rola záchranára!


Udalosťou posledného víkendu v najväčšom futbalovom regióne je bezpochyby výkon, ktorý predviedol rozhodca Zoltán Kollárovič v stretnutí 11. kola IV. ligy Juhovýchod Tvrdošovce – Nitra juniori (3:1). Mladý arbiter z Galanty pohotovou rekaciou zachránil život brankára hostí Adama Bartoňa, ktorý po vzdušnom súboji upadol do bezvedomia a zapadol mu jazyk. Verejná mienka nepustí – rozhodcovia sú jablkom sváru na zápasoch, vinník prehry je väčšinou známy dopredu, tentoraz bol ale muž v čiernom pozitívnym hrdinom. Práve so Zoltánom Kollárovičom sme sa porozprávali.
Zoli, keď si vybavíte kritickú situáciu zo soboty v Tvrdošovciach, čo sa vám premelie hlavou ako prvé?
- V prvom rade som rád, že všetko dobre dopadlo a s odstupom času mám samozrejme len dobré a lepšie návaly emócii. Vnímal som ten súboj ako zbytočný, domáci útočník išiel do súboja s brankárom súpera príliš agresívne, chlapci sa zrazili, a keď nitriansky gólman spadol na zem, hneď som videl, že je zle. Mal zapadnuté oči, nedýchal, v prvom momente som si myslel, že má vyrazený dych. Keď som ho zodvihol na prsia, bol bezvládny, bez známok života. Položil som preto späť na trávnik, snažil som sa mu otvoriť ústa, aby sa mu dal vytiahnuť jazyk. Začal som s masážou srdca, poskytol som mu prvú pomoc, čo bolo v tej chvíli zrejme rozhodujúce.
Ako reagovali samotní hráči?
- Boli zaskočení, šokovaní, s niečom takým sa ešte nestretli. Mali strach, takmer plakali, báli sa, ako to dopadne. Adam bol v šoku, skoro mi odhryzol prsty. Keď sme ho predsa prebrali, domáci hráč mi s veľkou úľavou hovoril, že už nikdy nepôjde do takéhoto súboja so súperovým brankárom.
Mladému chlapcovi ste zrejme zachránili život, boli ste s Adamom Bartoňom už v kontakte?
- Áno, ešte večer po zápase ma kontaktoval, poďakoval mi. Bolo to veľmi príjemné.
Prezradíme na vás, že popri práci a futbale sa venujete aj hereckej kariére. Vaša tvár je známa z televíznej obrazovky, hráte záchranára. Ako veľmi vám pomohla skúsenosť spred kamier, kde tiež zachraňujete životy?
- Základný kurz prvej pomoci som absolvoval v práci, som obchodný zástupca, robíme s ťažnými zariadeniami. A čo sa týka filmu, áno, bol som účastný mnohých hraných scén, preto som vedel, že v takejto chvíli rozhodujú sekundy, bolo treba konať. Takže aby som odpovedal na vašu otázku, myslím, že skúsenosti spred kamery mi pomohli.
Máte 26 rokov, kariéru pred sebou, v ktorých filmoch ste účinkovali alebo účinkujete?
- Obsadzovaný som v seriáloch televízie Markíza, hral som či hrám v Ordinácii v ružovej záhrade, Chlapi neplačú, Druhý dych či teraz Doktori. Natáčanie mám samozrejme vždy až po práci, fungujem takto už päť rokov, víkendy zase patria futbalu, rozhodovaniu sa venujem štyri roky.
Prezradíte aj ambície, ktoré spájate s futbalom?
- Aktuálne rozhodujem zápasy štvrtej ligy, som zaradený v programe Talent, ambície sú samozrejme vždy tie najvyššie, chcel by som napredovať.

Na titulnej snímke je rozhodca Zoltán Kollárovič v roli záchranára, ktorého hrá v televíznych seriáloch na Markíze. Medzi jeho kolegami sú aj hviezdy ako Elena Podzámska či Ady Hajdu.