Okt 212014
 
grendel

Fabušova futbalová loď dobýja treťoligové vody, Grendel chváli úroveň súťaže. Treťoligový nováčik z Borčíc vstúpil do sezóny pod vedením trénera Antona Dragúňa, ten však pri mužstve skončil po prehre v 6. kole vo Veľkých Ludinciach (2:1). Nahradil do Štefan Grendel, ktorý má trénerské kompetencie rozdelené s manažérom klubu Róbertom Novákom. Borčice vyhrali päť z posledných šiestich zápasov, v tabuľke pravdy už majú +10 bodov a poskočili na tretie miesto. Porozprávali sme sa s trénerom Grendelom o doterajšom účinkovaní tímu.


S akými ambíciami ste prišli k mužstvu a ako sa vám zatiaľ daria napĺňať?
- Určite nesklamať dôveru nášho majiteľa, ktorý je veľmi náročný a neustále cieľavedomý. Až na jedno zaváhanie v Lednických Rovniach sú naše výkony veľmi dobré.
O aký futbal sa snaží vaše mužstvo? Máte iný herný prejav a iný vonku?
- Nie, stále produkujeme svoju hru. S našimi kvalitnými futbalistami sa snažíme hrať kombinačný futbal.
Naposledy ste vyhrali 4:2 vo Vrbovom, ktoré v tejto sezóne ešte viac ako tri góly nedostalo. Aký to bol zápas? Čo rozhodlo?
- Vo Vrbovom sme už v prvom polčase mali viesť o päť-šesť gólov, stav bol však 1:1. Ale futbal ukázal svoju spravodlivosť a náročné stretnutie sme vyhrali. Dostali sme dva zlepené góly, na víťazstvo sme sa museli poriadne nadrieť. Praktizovali sme hru po krídlach, zvládli sme však hektický záver druhého polčasu, čo bolo rozhodujúce. Na náš počet šancí sú však štyri góly málo.
Na prelome augusta a septembra do mužstva prišli Augustini, Gašparík a Barčík. Čo priniesli do tímu?
- Do tímu priniesli veľkú futbalovosť. Teším sa na každý tréning, s nimi to má obrovskú úroveň. Mužstvu majú určite čo dať, riešili sme ich však za pochodu súťaže. Toľko kvality ešte v Borčiciach nebolo.
Z tých súperov, s ktorými hrali Borčice pod vaším vedením, bol ktorý najsilnejší?
- Jednoznačne Palárikovo. Zdolali sme ho 3:0, no poriadne sme sa nadreli. So svojimi skúsenými futbalistami patria do prvej trojky. Zanechali u mňa veľký dojem.
Borčice sú dedina s 500 obyvateľmi v okrese Ilava. Ako je možné, že hrajú tretiu ligu? Koho je to zásluha? Hrajú za mužstvo aj nejakí odchovanci?
- Odchovanec je iba jeden, Mačina. Samozrejme, je to zásluha nášho generálneho sponzora. Pred pánom Fabušom klobúk dolu, vybudoval tu krásny stánok s tribúnou a zveľadeným okolím. Vytvára nám výborné podmienky.
Čo očakáva vedenie klubu od hráčov? Sú pod tlakom, čo sa týka umiestnenia, alebo v tejto sezóne nemáte postupové ambície?
- Odľahčím to, generálny sponzor pred dvoma rokmi v piatej lige povedal, že nemusíme vyhrávať, ale musíme byť prví. Dnes je však tretia liga veľmi kvalitná. Mužstvo momentálne má na prvú trojku. Chceme však samozrejme vyhrávať každý zápas.
Čo hovoríte na úroveň tretej ligy? Čo vás potešilo, alebo čo sklamalo?
- Mňa veľmi prekvapilo, akú úroveň si súťaž drží. Kluby z juhu Slovenska disponujú prvoligovými alebo druholigovými futbalistami. Zápasy sú kvalitné, hrajú sa v tempe. Ak to porovnám s východom, kde som donedávna aj hrával, je západná tretia liga kvalitnejšia.