Okt 282014
 
pucek

Nováčik tretej ligy z Lednických Rovní do súťaže vstúpil troma prehrami, potom sa však začal osmeľovať a dokázal potrápiť aj silnejších súperov. Za zmienku stojí, že za tím hrá veľa odchovancov rovnianskej futbalovej liahne. O doterajšom účinkovaní tímu LR CRYSTAL sme sa porozprávali s trénerom Milošom Púčekom.


Pri reorganizácii ste postúpili zo šiesteho miesta Majstrovstiev regiónu Západ. S akými plánmi ste teda vstupovali do súťaže a čo zatiaľ sezóna ukázala?
- V prvom rade sme sa chceli ako nováčik súťaže adaptovať na tretiu ligu, do ktorej sa Lednické Rovne vrátili po dlhej dobe. Chceme, aby naše mladé mužstvo napredovalo jednotlivými ťažkými zápasmi. Pôsobenie v tejto súťaži nášmu mužstvu len prospieva. Uvidíme, čo prinesie ďalší priebeh sezóny.
Do súťaže vstúpili tromi prehrami, neskôr už prišli aj body. Čo pozitívne a čo negatívne zatiaľ priniesla jeseň?
- Čo sa týka negatívnych vecí, tak máme trochu problém so stabilizovaním výkonov. Mužstvo je mladé, takže nie vždy podá optimálny výkon. Chalani sú však schopní napredovať. Čo sa týka stránky pozitívnej, tak musím vyjadriť spokojnosť s niektorými našimi zápasmi, najmä proti silným súperom – či už Borčice alebo naposledy Vrakúň. Veľmi nás teší, že s naším vysokým počtom odchovancov z našej liahne dokážeme zohrať aj s omnoho vyspelejšími mužstvami vyrovnané partie.
Výkony mužstva v ktorých zápasoch vás doposiaľ najviac potešili?
- Určite všetky víťazné zápasy. Na úvod to bolo trnavské C-mužstvo, súper bol zdatný, bol to prvý zápas, ktorý nás vyslovene potešil. Dobrý futbal sme hrali aj s Novými Zámkami. Avšak po hernej stránke by som vyzdvihol veľmi kvalitný súboj s Borčicami a s Dunajskou Stredou.
V nedeľu ste nečakane vyhrali vo Vrakúni. Čo rozhodlo o týchto bodoch?
- V prvom rade organizácia hry a prístup chalanov k zápasu. Každý jeden hráč podal na svojom poste výborný a koncentrovaný výkon. Vyústilo to teda k jednoznačnému zápasu, ktorý sme úplne ovládli.
Máte problémy so strieľaním gólov. Čo sa s tým dá robiť? Je to len vec
útočníkov?

- To je pravda, na strelenie gólu potrebujeme veľa šancí. Momentálnu situáciu si uvedomujeme a vieme, že sa to nezmení ničím iným, ako len prácou na tréningoch. Naša produktivita bývala vyššia v poslednej dobe.
Kto má zásluhu na tom, že vo vašej obci sa hrá takáto vysoká súťaž? Kto drží futbal v Rovniach nad vodou?
- V prvom rade patrí veľká vďaka pánovi Pavlovi Brnkovi a starostovi obce Ľubošovi Savarovi. Sú to srdciari a robia všetko pre to, aby futbal na Rovniach fungoval. Vyzdvihol by som však v prvom rade pána Brnku, ktorý je tu pre futbal už dlhé roky a nesmierne ho podporuje.
Darí sa vám zapájať do mužstva odchovancov? Alebo ste odkázaní na pomoc „cezpoľných“ hráčov? Koľko máte takých?
- Mužstvo je založené na domácich hráčoch, máme ich okolo desať-jedenásť. Chlapci si prešli našou liahňou, hrali za naše farby štvrtú dorasteneckú ligu. Odtiaľ sa v podstate dostali až do tretej ligy dospelých. V tejto súťaži sme jedni z mála, ktorí robia futbal s vlastnými odchovancami na takto vysokej úrovni.
Aký máte cieľ do zvyšku jesene?
- Chceli by sme určite nahrať čo najviac bodov a posunúť sa v tabuľke minimálne do jej prvej polovice.

Na titulnej snímke je tréner Lednických Rovní Miloš Púček s manažérom LR Crystal Ľuboš Dubový.