Dec 232014
 
obfz trnava

V malom Ríme finišujú prípravy na zimný halový turnaj dospelých o Pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu v Trnave, hneď skraja nového roka bude o prestížnu trofej súperiť deväť elitných tímov.


Finále spred roka nasadilo pred 550 divákmi vysokú latku, prvenstvo príde obhajovať Výber ObFZ Trnava, ktorý vlani porazil v dramatickom súboji dnes už piatoligové Malženice po výsledku 4:2. Pamätníci určite dodajú, že táto dvojica sa stretla vo finále aj na konci roka 2012, bude preto zaujímavé sledovať, aké vyvrcholenie môžeme očakávať v blížiacom sa štrnástom pokračovaní zimnej oslavy halového futbalu. Výber ObFZ Trnava bude siahať na tretie prvenstvo v rade.
Elita jedného z najväčších futbalových zväzov na Slovensku sa stretne v sobotu 10. januára v Mestskej športovej hale v Trnave. Známe je už zloženie základných skupín, žreb sa uskutočnil na oficiálnej pôde Oblastného futbalového zväzu v Trnave.
A skupina: Výber ObFZ Trnava, Dechtice, Koplotovce.
B skupina: Leopoldov, Madunice, Smolenice.
C skupina: Drahovce, Borovce, Biely Kostol.
“Podujatie chceme ešte viac zatraktívniť, návštevníci budú mať možnosť vyhrať ceny v tombole. Naším cieľom je prilákať do hľadiska čo najviac ľudí, i preto sme zvýšili počet štartujúcich tímov. Chceme i takto pomôcť k propagácii futbalu,” uviedol predseda Oblastného futbalového zväzu v Trnave Vladimír Hracho.

Prvé názory účastníkov zimného halového turnaja o Pohár predsedu ObFZ Trnava už priebežne prináša zväzový facebook.
Po neúspešnom období smolenického futbalu, keď sa klub prepadol z piatej ligy až do III.triedy, vnímajú v Smoleniciach účasť na turnaji veľmi pozitívne. “Je to pre nás sviatok po dlhých rokoch, všetci sa na turnaj veľmi tešíme,” uviedol prezident OŠK Smolenice Martin Poliak. Mužstvu, pod vedením Stanislava Šoku, zabezpečilo titul jesenného majstra deväť výhier a jedna remíza. Dvakrát schádzali z ihriska ako porazení. Ako už bolo spomínané minule, tréner Šoka “povedie” na turnaji dva mančafty. “Pevne verím, že los bude pre nás priaznivý a Smolenice a Koplotovce sa spolu v skupine nestretnú. Ak by sa tak stalo, pravdepodobne si hodíme mincou na koho lavičke budem cez zápas,” uviedol trochu odľahčene Šoka. “S mužstvom plánujeme aj prípravu v hale, chceli by sme tam odohrať aspoň dva zápasy. Beriem to ako také príjemné prebudenie po zimnej prestávke a zároveň poďakovanie pre výbor a sponzorov za to, čo robia pre futbal v Smoleniciach,” povedal tréner Šoka. V klube vítajú aj rozšírenie turnaja na deväť mančaftov. “Je to dobrá myšlienka, čím viac zápasov, tým lepšie. Určite nás prídu povzbudzovať okrem fanúšikov aj naši mládežníci,” dodal prezident klubu v Smoleniciach Martin Poliak.

Drahovce do posledného kola siahali na post jesenného majstra najvyššej oblastnej súťaže, nakoniec z toho bolo “len” druhé miesto za desať výhier a štyri remízy. Prehrali iba jeden krát. Aj oni sa teda na turnaji predstavia vďaka jeho rozšíreniu. “Ak by sme nemali ambíciu vyhrať, ani by sme na turnaj nešli, vyhlásil prezident klubu Jozef Chudý. Drahovce sa predstavia v skupine C spoločne s Borovcami a Bielym Kostolom. “Máme veľmi dobré vyhliadky na prvé miesto v skupine. Nikoho však nesmieme podceniť. Teším sa Borovce, hrávame proti nim prípravné zápasy, dá sa povedať, že sú to naši kamaráti. Naše prípraváky bývajú často vyrovnané a o výsledku sa rozhoduje v závere stretnutí. Borovce sa právom umiestňujú v posledných rokoch na popredných priečkach. Takisto mužstvo Bieleho Kostola má iste svoju kvalitu, avšak ťažko porovnávať futbal v hale a na trávniku,” uviedol Peter Michálek, hrajúci asistent trénera. “Chceme nadviazať na úspešnú jeseň, pôvodne sme chceli trénovať bez prestávky, no vinou zranení a práce sme si dali prestávku, naplno začneme hneď v úvode januára, ciele na turnaji máme tie najvyššie, minimálne finále. V mužstve máme mladých chalanov, ktorí trávia veľa času v halách,” dodal Michálek. Drahovce patria k mužstvám, ktoré sa môžu spoľahnúť na podporu svojich fanúšikov, inak tomu nebude ani na turnaji. “Už teraz máme informácie, že sa nás chystá podporiť veľa fanúšikov z obce, určite vypravíme aj autobus,” uzavrel prezident futbalu v Drahovciach Jozef Chudý.

Biely Kostol má po jesennej časti v OS A bilanciu deväť výhier, štyri remízy a dve prehry. V pätnástich zápasoch inkasovali iba deväť gólov! “Na turnaj sa samozrejme tešíme, káder máme natoľko kvalitný, že chceme postúpiť do finále,” uviedol tajomník klubu Ľubomír Adámek. Utorkový žreb im prisúdil do skupiny Drahovce a Borovce. “Sme spokojní, skupina je pre nás prijateľná, verím, že sa pobijeme o postup s Drahovcami,” povedal Adámek. Vylosovanie skupiny C sa pozdáva aj trénerovi Pavlovi Lehotovi. “Som rád, že sme dostali práve týchto súperov, pretože sú to kluby, s ktorými sa často nestretávame. Očakávam kvalitné stretnutia, ku ktorým aj my prispejeme, verím, že sa nikto nezraní a všetky zápasy sa odohrajú v duchu fair play,” povedal tréner Lehota. Turnaj vníma najmä ako spestrenie zimnej prípravy. “Je to ako taká čerešnička na torte, odmena pre hráčov za dobré umiestnenie. Pre nás je zvýšenou motiváciou aj to, že pre Biely Kostol je to historicky prvý štart na tomto turnaji. Sme radi, že zväz toto podujatie organizuje, pretože máme možnosť predviesť sa pred širokou verejnosťou.” Mužstvo Bieleho Kostola už začalo s prípravou v hale. “V hale sme začali trénovať kvôli spestreniu prípravy, postupne sa ale začneme pripravovať na turnaj. Musíme ešte niečo natrénovať a pocvičit, najmä zohratosť jednotlivých formácií,” dodal Lehota. Podľa slov oboch sa na turnaj chystá množstvo priaznivcov ich klubu. “Určite príde od nás veľa fanúšikov. Je to dobrá vec, že sa turnaj rozšíril. Zvýšilo to atraktívnosť turnaja pre divákov a mužstvá majú lepšiu možnosť porovnať svoju výkonnosť,” dodal na záver tajomník klubu Ľubomír Adámek.

Na titulnej snímke z archívu ObFZ Trnava sa takto pred rokom tešil z víťazstva práve oblastný výber.