Dec 252014
 
valentovci

“Sľúbiš mi, že nebudeš ľúbiť žiadne iné dievča?”
“To ti sľúbiť nemôžem…”
“Takže v tom bude aj iná?!”
“Áno, len bude oveľa mladšia a bude ťa volať mami…”

Najkrajší darček dostali pod stromček, rozhodcovský pár Igor a Zuzka Valentovci sa tešia z dcérky Viktórie. Živý balíček si doma rozbalili na Vianoce.
“Malá má iba pár dní, ale život nám už stihla zmeniť doslova o tristošesťdesiat stupňov,” hovorí šťastný tatko. Igor Valent je zo zelených trávnikov známy ako futbalista, obliekal dres druholigistu zo Šale. Dobrým smerom sa uberá aj jeho rozhodcovská kariéra, aktuálne je na nominačnej listine Majstrovstiev regiónu Západ, z ktorej odchádzala na materskú dovolenku aj manželka Zuzana. “Viktória je živé striebro, budeme z nej mať športovkyňu. U nás v Šali hrá prím hádzaná, ale možno z nej bude aj rozhodkyňa, futbalová samozrejme,” usmieva sa hrdý otec-rozhodca. Igor bol pri pôrode, všetko zvládol na jednotku. “Odporúčam či prajem to každému chlapovi, príchod našej dcérky na svet bol zážitkom na celý život. Všetko to trvalo viac ako polhodinu, možno jeden polčas,” opisoval Igor hektické chvíle z pôrodnej sály, ktorých sa väčšina chlapov desí.
Viktória Valentová prišla na svet v piatok 19. decembra s mierami 51 cm a 3 500 gramov. “Viktorka nás chvíľu nechala čakať, nakoniec ale dopadlo všetko veľmi dobre,” teší sa z dcérky mamička Zuzanka, ktorá začala s pískaním ešte pod dievčenským menom Štrpková. Pekné dievča-rozhodkyňu fanúšik na ihrisku nemohol prehliadnuť, Zuzka by sa určite nestratila ani na súťaži Miss. Už teraz spriada plány o návrate na ihrisko. “Jarnú časť ešte zrejme nestihnem, nemá zmysel niečo uponáhľať, manžel mi ale sľúbil, že s malou pomôže, ako sa len bude dať, čas ukáže,” premýšľa Zuzana nahlas. S píšťalkou jej to ide, pevné miesto má na medzinárodnej listine rozhodkýň UEFA, dôveru dostala dokonca ako hlavná rozhodkyňa v zápase o tretie miesto na majstrovstvách Európy futbalistiek do 17 rokov, ktoré sa hrali v Anglicku. “To bolo presne pred rokom, zážitok, na aký sa nezabúda. Viktorka je ale najväčší zázrak,” odmieta Zuzka porovnávať dve významné udalosti. “A prečo Viktória? Chceli sme slovenské meno, ale dcérkin príchod na svet bol komplikovaný, všetko nakoniec dopadlo dobre, najdôležitejší zápas sme vyhrali spolu, preto Viktória,” stíska šťastná mamička živý batôžtek.
Keď dal pyšný tatko svetu vedieť, že obe jeho baby sú v poriadku, nestíhal čítať esemesky. “Mali sme veľa gratulantov, písali kamaráti-rozhodcovia, tiež nám volalo veľa delegátov, boli sme príjemne prekvapení, už patríme do tejto rozhodcovskej rodiny,” zhodli sa šťastní rodičia-rozhodcovia.