Jan 252015
 
Aktív_01

V Leviciach sa uskutočnila málo vídaná futbalová diskusia, pozvanie prijali čelní predstavitelia Slovenského futbalového zväzu na čele s jeho prezidentom Jánom Kováčikom a reprezentačným trénerom Slovenska Jánom Kozákom.


Stretnutie zástupcov profesionálneho a amatérskeho futbalu vyústilo na zaujímavej diskusie. Zo strany funkcionárskej obce Oblastného futbalového zväzu v Leviciach, ktorého predseda František Urban zastrešil piatkový míting, bol veľký záujem. Na otázky odpovedali prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák, reprezentačný tréner futbalistov Slovenska Ján Kozák, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislava Gádošiho, riaditeľ úseku informačných technológii Slovenského futbalového zväzu Jána Letka, predseda Oblastného futbalového zväzu v Leviciach František Urban a podpredseda Oblastného futbalového zväzu v Leviciach Stanislav Kysel.
„Futbalová pyramída musí mať pevné základy, rád sa stretávam z ľuďmi, ktorí robia futbal ako svojho koníčka, z lásky. Ich rukami prechádzajú mnohé talenty, ktoré sa práve vďaka obetavosti týchto ľudí môžu dostať do veľkého futbalu,” uviedol prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Šéf slovenského futbalu sa v Leviciach stretol aj s primátorom Štefanom Mišákom. “Hovorili sme spolu na tému rekonštrukcie futbalového štadióna, jej termín by mal byť známy do konca februára po zasadnutí Mestského zastupiteľstva,” komentoval Ján Kováčik jednu z najdôležitejších tém, ktorá zaujíma fanúšikov levického futbalu. Reprezentačný tréner Slovenska Ján Kozák komentoval situáciu v kvalifikácii o postup na európsky šampionát s nadhľadom. “Dvanásť bodov zo štyroch zápasov je dobrou vizitkou našej práce. Chceme ísť samozrejme čo najďalej, verím tomuto mužstvu,” usmieval sa skúsený kormidelník, ktorý sa preslávil aj ako vynikajúci hráč.