Feb 022015
 
kofola

V Nových Zámkoch oprášili tradíciu halového turnaja dorastencov, premiérový ročník o Pohár predsedu ObFZ vyhral treťoligista zo Šurian, na medailové priečky dočiahli aj Černík a Hul.


Halový turnaj dorastencov sa hral v nedeľu 1. februára v športovej hale v Nesvadoch, súboje na palubovke mali kvalitu, potrebné napätie a tešili sa aj diváckemu záujmu. “Návrat k organizácii turnaja pre túto vekovú kategóriu bol veľmi dobrým krokom, chlapci ukázali, že aj na našich dedinách sú talenty, ktoré si zaslúžia pozornosť. Šurany potvrdili výbornú prácu s mládežou, treťoligista výkonmi vyčnieval o hlavu, mňa osobne ale pozitívne prekvapili najmä mužstvá na druhom a treťom mieste z Černíka a Hulu,” uviedol predseda Oblastného futbalového zväzu v Nových Zámkoch Peter Kováč. “Sedemnásť účastníkov bolo najlepšou odpoveďou na otázku, či má zmysel práca s dorastom na tejto úrovni. Toto podujatie bolo zároveň kritériovým pre finálový turnaj o Pohár predsedu Západoslovenského futbalového zväzu, ktorý sa bude hrať na konci februára v Nitre. Nomináciu má na starosti v spolupráci s Komisiou mládeže a školského futbalu nášho ObFZ člen Výkonného výboru Pavol Gubric, do Nitry nechceme ísť vo štvrtok 26. februára rozhodne iba na výlet,” hovorí Peter Kováč ďalej. Ceny najlepším mužstvám aj dorastencom odovzdávali v nedeľu v Nesvadoch predseda Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky Peter Kováč, člen Výkonného výboru Pavol Gubric a predseda Komisie mládeže a školského futbalu ObFZ Nové Zámky Viliam Riška. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Ján Komora (Šurany), najlepším strelcom sa s ôsmimi gólmi stal Marcel Timoránsky (Šurany) a ako najlepší brankár bol ocenený Adam Buranský (Mojzesovo).
V Nových Zámkoch majú mládežnícke projekty zelenú, už počas najbližšej soboty 7. februára sa na palubovke stretnú žiaci a o týždeň neskôr, v sobotu 14. februára, budú v športovej hale v Šuranoch súperiť aj prípravky z Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky.

Výsledky
Skupina A
Dvory n./Ž. – Hul 1:0, Demeter; Mojzesovo – Semerovo 3:0, Žigrai, Homola, Vašek; Hul – Mojzesovo 1:0, Zrubec; Bánov – Dvory n./Ž. 3:0, Bobák 2, Pavlička; Mojzesovo – Bánov 0:0; Semerovo – Hul 0:3, Matluch, Čaplák, Ferus; Bánov – Semerovo 6:1, Sádovský 2, Pavlička 2, Kuky, Tóth – Okačko; Dvory n./Ž. – Mojzesovo 1:2, Horváth – Vašek, Žigrai; Semerovo – Dvory n./Ž. 4:2, Pilný 2, Mirga, Okačko – Horváth, Lakatoš; Hul – Bánov 1:1, Puškár – Barták.
PORADIE: 1. Bánov 8 b, 2. Hul 7 b, 3. Mojzesovo 7 b, 4. Semerovo 3 b, 5. Dvory n./Ž. 3 b

Skupina B
Tvrdošovce – Maňa 3:2, Lakatoš, Csanda, Máté – Výberči, Machyniak; Komjatice – Nána 4:2, Dragúň 2, Kmeťo, Rozkopál – Száraz 2; Maňa – Nána 2:1, Návojský, Lakatoš – Sarasz; Tvrdošovce – Komjatice 2:1, Máté, Csanda – Dragúň; Komjatice – Maňa 0:1, Lakatoš; Nána – Tvrdošovce 0:1, Vas.
PORADIE: 1. Tvrdošovce 9 b, Maňa 6 b, 3. Komjatice 3 b, 4. Nána 0 b

Skupina C
Palárikovo – Kolta 1:2, Kollár – Kečkéš, Kolečáni; Salka – Lipová 2:0, Fodor, Trieb; Kolta – Lipová 2:0, Kolečáni, Mihaliček; Palárikovo – Salka 0:1, Gálik; Salka – Kolta 0:0; Lipová – Palárikovo 0:2, Ludas, Kollár.
PORADIE: 1. Kolta 7 b, 2. Salka 7 b, 3. Palárikovo 3 b, 4. Lipová 0 b

Skupina D
Šurany – Černík 2:0, Komora, Zeleňák; Kmeťovo – Mužla 0:3, Kvassay 3; Černík – Mužla 2:0, Ondrišek, Mar. Šebík; Šurany – Kmeťovo 0:2, Kuča, Hraška; Kmeťovo – Černík 0:4, F. Šebík 2, Ondrišek, Ksenič; Mužla – Šurany 0:3, Timoranský 2, Výberči.
PORADIE: 1. Šurany 6 b, 2. Černík 6 b, 3. Mužla 3 b, 4. Kmeťovo 3 b

ŠTVRŤFINÁLE
Bánov – Maňa 3:0, Sádovský, Kuky, Tóth.
Tvrdošovce – Hul 1:3, Csanda – Čaplák, Lontoš, Puškár.
Kolta – Černík 0:2, Mar. Šebík, Klein.
Šurany – Salka 6:1, Timoránsky 2, Zeleňák, Komora, vlastný (Trieb), Németh – Trieb.

SEMIFINÁLE
Bánov – Černík 1:2, Varga – Mar. Šebík, F. Šebík.
Hul – Šurany 0:4, Turan, Komora, Výberči, Timoránsky.

O 3. MIESTO
Bánov – Hul 1:2, Varga – Zrubec 2.

FINÁLE
Šurany – Černík 11:1, Tvrdoň a Timoránsky po 3, Výberči 2, Turan, Németh, vlastný (Mat. Šebík) – Klein.

CELKOVÉ PORADIE: 1. Šurany, 2. Černík, 3. Hul, 4. Bánov.

Na titulnej snímke odovzdáva predseda Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky Peter Kováč víťazný pohár kapitánovi ŠK Šurany Adamovi Kováčikovi.