Mar 072015
 
kalman

Posledné vizity štadiónov. Predseda Športovo-technickej komisie ZsFZ Imrich Kálman má dobrý pocit z príprav na jarný štart, na víkend si pre úplnú spokojnosť želá dobré počasie.


V piatok kontrola hracej plochy v Radošinej, v sobotu posledná vizita v Palárikove. “Počasie má svoje vrtochy, ak sa na štadióne vyvŕši deň či dva pred zápasom, ťažko možno reagovať inak, ako odložením zápasu a hľadaním náhradného termínu či už po dohode oboch klubov alebo až na základe nariadenia riadiaceho orgánu,” hovorí predseda Športovo-technickej komisie Imrich Kálman na aktuálnu tému. “V prípadoch, kedy sa ale problémy opakujú a majú dlhodobejší charakter, kluby jednoducho musia nájsť riešenie v podobe odohratia zápasu na spôsobilej hracej ploche. Vždy je lepšie odohrať zápas v stanovenom termíne ako potom hľadať termíny počas praconých dní, kedy majú viacerí hráči problémy napríklad aj s uvoľnením z práce,” vysvetľoval Imrich Kálman filozofiu komisie, ktorá riadi súťaže v najväčšom futbalovom regióne.
V piatok popoludní navštívil predseda ŠTK Imrich Kálman štadión v Radošine, kde sa má hrať v nedeľu zápas 16. kola V. ligy Stred proti Alekšinciam. “Hracia plocha je v tejto chvíli na hranici regulárnosti, s funkcionármi klubu sme sa dohodli, že buď nájdu náhradnú hraciu plochu v okolí alebo necháme osud zápasu v rukách rozhodcov, ktorí budú mať posledné slovo, aby povedali, či bude hracia plocha v úradnom hracom čase spôsobilá. Slniečko a vietor dokážu za dva dni urobiť zázraky, želám ich na všetky štadióny,” povedal Imrich Kálman po návšteve v Radošinej. “O zápase Radošina – Alekšince teda rozhodnú delegované osoby, o tomto verdikte sme informovali ako oboch súperov, tak aj rozhodcov a delegáta,” dodal Kálman.
O program mal šéf ŠTK postarané aj v sobotu popoludní, kedy mal naplánovanú poslednú kontrolu hracej plochy v Palárikove, kde domáci klubu tiež avizuje problémy. “V Palárikove sa hrať bude, zlepšujúce sa počasie sa postaralo v posledných dňoch o zásadné zlepšenie, v nedeľu popoludní bude hracia plocha pripravená, ako má byť,” uviedol Imrich Kálman na margo kontroly v Palárikove, kde sa dnes v stretnutí 18. kola III. ligy Západ predstaví Komárno.

Na titulnej snímke je predseda Športovo-technickej komisie Západoslovenského futbalového zväzu Imrich Kálman (vpravo) počas piatkovej kontroly hracej plochy v Radošinej v diskusii s Martinom Piršelom, ktorý je hráčom aj funkcionárom klubu, pokladníkom Petrom Čierňavom a prezidentom TJ ŠK Tomášom Vičanom.