Mar 102015
 
gabcik

Treťoligovú jar otvoril šláger ako hrom, na Žitnom ostrove na seba narazili Gabčíkovo a Veľký Meder. Zápas tradičných rivalov pri vodnom diele zdobila krásna divácka kulisa, súboj tretieho tímu tabuľky s jej suverénnym lídrom sa skončil bratskou deľbou bodov.


Aj z hľadiska trénerského obsadenia oboch tímov išlo o pikantný zápas – na domácej lavičke bývalý ligový kanonier a na jeseň tréner Dunajskej Stredy Mikuláš Radványi, na tej hosťujúcej bývalý výborný stopér Peter Lérant, ktorý si zahral v ôsmich krajinách.
Napokon 1400 divákov gól nevidelo, hoci o vzruch núdza nebola. V oboch táboroch však prevláda s bodom spokojnosť. „Čelili sme dobrému, zohratému súperovi. V druhom polčase sme si vytvorili viaceré šance, zápas sme však nerozhodli. Bol to typický remízový zápas, ktorý často rozhodujú štandardné situácie. Z taktickej stránky sme podali najmä v prvom polčase výborný výkon, no po hernej stránke sa o spokojnosti hovoriť nedá,“ hodnotil svoju premiéru na lavičke Gabčíkova Radványi.
„Predviedli sme dobrý výkon. Sme technické, kombinačné mužstvo, no ukázali sme aj kompaktnosť a bojovnosť. Do karát nám nehral zlý terén, nebyť neho, som presvedčený o tom, že by sme zvíťazili. Hrali sme však na horúcej pôde u tretieho celku súťaže, takže bod sa cení,“ neskrýval spokojnosť Lérant.
Tréner hostí sa pozastavil pri taktike tímu OFC Russel. „Čo ma sklamalo, boli niektoré prehnané reakcie ľudí na štadióne. Bol by som rád, keby sa prostredie na našich štadiónoch trochu skultúrnilo. Tiež som bol prekvapený, že domáci zvolili silový spôsob hry, aj keď disponujú technickými hráčmi,“ pokračoval lodivod MŠK.
Vášne na tribúne naplno vzplanuli v 78. min., keď po štandardke exligistu Gašparíka skončila lopta v sieti. Oslavy domácich fanúšikov však zabrzdila zastávka asistenta rozhodcu, ktorý odmával ofsajd. Názory na inkriminovaný moment sa rôznia. „Podľa mňa to určite ofsajd nebol. Pozerali sme to po zápase na videu. Rozhodca však zamával, a on má vždy pravdu. Aj preto tento zápas skončil bez gólov,“ s badateľným rozhorčením v hlase reagoval tréner domácich.
Svoj pohľad pridal aj kouč jesenného majstra: „Z lavičky som to posúdiť nevedel, rád by som si pozrel videozáznam. Naši fanúšikovia mali sektor priamo na úrovni spomínanej situácie a podľa nich postranný rozhodca zamával správne.“
Futbalu na Žitnom ostrove láka, čo sa odzrkadlilo na početnej diváckej kulise. „Futbal v okolí Dunajskej Stredy majú ľudia radi, žije ním celý región,“ vysvetľuje Radványi. „Pre futbal je to len dobre, škoda, že takých zápasov nie je viac. K záujmu prispel aj fakt, že jarná časť súťaže sa začala po štvormesačnej pauze, “ zdieľa jeho názor tréner stále neporazeného celku súťaže.
Radványi s Lérantom sa spolu na konci tisícročia krátko stretli ako hráči v Dunajskej Strede, no zhodli sa na konštatovaní, že nadštandardný vzťah spolu nemajú. „Asi polroka sme spolu hrali, no máme čisto profesionálny vzťah. Podali sme si ruky pred a po zápase, povedali pár slov. Ja osobne mám však veľmi dobrý vzťah so sponzorom Veľkého Medera, pánom Strasserom, s ktorým som zažil v Dunajskej Strede pekné chvíle,“ dodal Mikuláš Radványi.

Momentka z titulnej stránky je z nedeľného šlágra na Žitnom ostrove, v pozadí sú aj obaja tréneri Mikuláš Radvánayi a Peter Lérant.