Mar 102015
 
futsal

V Nových Zámkoch sa dnes a zajtra uskutočnia medzinárodné zápasy futsalistov Slovenska a Čiernej Hory. V zákulisí budú rezonovať aj dozvuky iniciatívy, s ktorou oslovili zástupcovia združenia Slovenský futsal – Západ predstaviteľov Slovenského futbalového zväzu.


Informatívne stretnutie v Dome futbalu v Nitre, ktoré sa uskutočnilo ešte prvý marcový pondelok, sa nieslo v priateľskej atmosfére, za Slovenský futbalový zväz sa ho zúčastnili generálny sekretár Jozef Kliment a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, kvarteto členov Výkonného výboru združenia Slovenský futsal – Západ prezentovalo svoje názory pod vedením predsedu Kolomana Forróa z Nových Zámkov. “Hlavnou témou diskusie bolo zmapovanie kondície futsalu na západnom Slovensku,” priblížili iniciatívu združenia Peter Kováč z Nových Zámkov a Kristián Molnár z Levíc z pozície členov Výkonného výboru. Nakoľko združenie Slovenský futsal – Západ sa uchádza o riadne členstvo v štruktúrach Slovenského futbalového zväzu, jeho zástupcovia prezentovali svoje víziu a vôľu rozvíjať futsal na území nitrianskeho, trnavského a trenčianskeho kraja, ktoré kopíruje región Západoslovenského futbalového zväzu.

Na titulnej snímke momentka zo stretnutia predstaviteľov združenia Slovenský futsal – Západ so zástupcami Slovenského futbalového zväzu.