Mar 122015
 
malajci

Reprezentácia Malajzie do 19 rokov bude súperiť s družstvami v II. dorasteneckej lige Západ, zaujímavý projekt odobril Západoslovenský futbalový zväz aj Bratislavský futbalový zväz.


Futbalisti Malajzie majú s prípravou na Slovensku dobré skúsenosti, odskúšaný model z minulosti bude opäť pokračovať od leta. “Reprezentanti tejto ázijskej krajiny sa u nás cítili vždy dobre, hlavný stav si zvyknú rozložiť v športovom komplexe ViOnu Zlaté Moravce, inak to nebude ani teraz,” začal s vysvetľovaním agent FIFA Miroslav Božik. Práve na základe jeho iniciatívy boli do Domu futbalu v Nitre pozvaní zástupcovia klubov, ktoré hrajú v II. dorasteneckej lige, aby sa vyjadrili k možnosti hrať v rámci budúcej sezóny aj zápasy proti Malajzii. “Máme záujem o súboje s kvalitnými súpermi, čo táto súťaž ponúka, na druhej strane si veľmi dobre uvedomujeme, že náš štart môže zvýšiť účastníkom súťaže náklady či už na usporiadanie domáceho zápasu alebo cestovanie, ktoré samozrejme chceme všetkým klubom kompenzovať,” hovoril ďalej Miroslav Božik. Na oficiálne pôde Západoslovenského futbalového zväzu bol domácim pánom šéf najväčšieho futbalového regiónu Ladislav Gádoši. “Slovenský futbalový zväz udržuje s Futbalovou asociáciou Malajzie čulé kontakty. Pred piatimi rokmi hrali proti mužstvám II. ligy dospelých reprezentanti Malajzie do 21 rokov, vtedy sa pripravovali na Ázijské hry a následne aj olympiádu v Londýne, čiže nejde o žiadnu novinku. Žiadosť, s ktorou sa na nás teraz obrátila Futbalová asociácia Malajzie, sme si dôkladne preštudovali a následne sme sa rozhodli pre konzultáciu s klubovými funkcionármi, nakoľko práve ich názor je v tomto smere najdôležitejší. Som rád, že všetci prítomní prezentovali pozitívne vyjadrenia, výstup spoločnej diskusie bude zachytený v memorande,” komentoval Ladislav Gádoši priebeh rokovania. Na stretnutí v Nitre sa zúčastnil aj predseda Bratislavského futbalového zväzu Juraj Jánošík. “Spoločná dorastenecká súťaž má vysokú kvalitu, som presvedčený, že štart reprezentácie Malajzie do 19 rokov môže byť vítaným spestrením. Naše kluby sa nebránia zaujímavej konfrontácii, dotiahnuť len treba všetky technické záležitosti,” uviedol Juraj Jánošík.

Na titulnej snímke pohľad na rokovanie v Dome futbalu v Nitre, zľava predseda Bratislavského futbalového zväzu Juraj Jánošík, agent FIFA Miroslav Božík, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši a predseda Športovo-technickej komisie ZsFZ Imrich Kálman.