Mar 122015
 
fogi

Kazom jarného štartu v reióne boli udalosti v zápase 16. kola II. ligy žiakov v Piešťanoch, kde hral ČFK Nitra. Zápas bude mať dohru na Disciplinárnej komisii, bili sa totiž deti aj rodičia.


Vedúci mužstva ČFK Nitra Marián Grman, ktorý na zápase prítomný nebol, tlmočil vyjadrenie trénera Richarda Fogla, ktoré adresoval aj na Západoslovenský futbalový zväz predsedovi Športovo-technickej komisie Imrichovi Kálmanovi a predsedovi Disciplinárnej komisie Miroslavovi Vlkovi. Hosťom prekážal fakt, že zápas sa hral na umelej hracej ploche, hoci podľa ich názoru bola hracia plocha na hlavnom ihrisku spôsobilá. Tiež komentovali skutočnosť, že hoci sa hralo v Piešťanoch, stretnutie viedol rozhodca z Piešťan. “Pôvodne delegovaný rozhodca Michal Cabaj z Topoľčian sa na poslednú chvíľu ospravedlnil pre práceneschopnosť, museli sme reagovať. Pri súťažiach žiakov to nie je nič nezvyčajné, že zápas vedie rozhodca z okolia. Nakoniec, rovnako aj na stretnutia ČFK Nitra bývajú delegovaní rozhodcovia z Nitry. Kluby k tejto praxi nemajú výhrady, navyše oceňujú šetrenie na cestovnom,” reagoval predseda Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Prešinský.
Čo ale prekvapilo ešte viac, boli okolnosti, ku ktorým prišlo hneď po stretnutí. Pri podávaní rúk totiž malo prísť k opľutiu súpera, aj fyzickému napadnutiu, chlapci si údery začali oplácať… Následne sa na hraciu plochu rozbehli rodičia, ktorí ale namiesto snahy ukončiť konflikt sami začali napádať hráčov. Usporiadatelia na ihrisku neboli. Verbálne ataky pokračovali pri odchode do hracej plochy, terčom mal byť aj hlavný rozhodca, ktorý na tieto udalosti reagoval červenými kartami.
Disciplinárna komisia si vyžiadala podrobné písomné stanoviská k neprístojnostiam od oboch klubov, predbežným opatrením majú zastavenú činnosť až do vyriešenia prípadu traja hráči.

Na titulnej snímke je tréner starších žiakov ČFK Nitra Richard Fogl pri kontrole hracej plochy v Piešťanoch.