Mar 152015
 
nové zámky

Historicky prvá návšteva prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika v Nových Zámkoch dopadla na výbornú, šéf slovenského futbalu sa zoznámil so všetkými tromi mikroregiónmi.


Bohatý program na území Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky odštartovali prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši v Štúrove. “Máme tri mikroregióny – štúrovský, novozámocký a šuriansky a chceli sme najvyšším predstaviteľom slovenského futbalu predstaviť život v našich kluboch taký, ako naozaj je,” povedal na úvod predseda Oblastného futbalového zväzu Peter Kováč, ktorý ako hostiteľ pripravil celý program. “Vnímal som, že funkcionári našich klubov si vážili stretnutie s najvyšším predstaviteľom futbalového hnutia na Slovensku, ktorý v sprievode predsedu Západoslovenského futbalového zväzu navštívil vôbec po prvý raz náš región,” hovoril Peter Kováč ďalej. Vážnosť návšteve Jána Kováčika a Ladislava Gádošiho dávalo aj prijatie u primátorov všetkých troch miest, ktoré reprezentujú mikroregióny v Oblastnom futbalovom zväze Nové Zámky. “Diskusia s primátormi v Štúrove, Nových Zámkoch a Šuranoch mala futbalový rámec, hovorili sme o aktuálnych problémoch futbalu v týchto mestách, ktoré si zaslúžia podporu samosprávy, lebo bez nej sa futbal robiť nedá,” uviedol na margo troch stretnutí, vedených v pracovnej atmosfére, šéf slovenského futbalu Ján Kováčik.
V Štúrove prijal futbalovú delegáciu primátor Eugen Szabó, okrem návštevy štadióna MŠO Štúrovo sa uskutočnilo aj stretnutie so zástupcami klubov štúrovského mikroregiónu. Krátko popoludní pokračoval program prijatím u primátora mesta Nové Zámky Otokara Kleina, ktorý v sprievode Jána Kováčika, Ladislava Gádošiho a Petra Kováča navštívil štadióna L. Gancznera v Nových Zámkoch. “Môj tatko je bývalý futbalista, lopta bola u nás na dennom poriadku, veľmi dobre si uvedomujem status, ktorý požíva najobľúbenejšia hra v našom meste,” priznal Otokar Klein futbalové korene. Počas návštevy štadióna Klien prisľúbil aktívnu účasť Mesta Nové Zámky pri riešení problémov klubu, ktorý si zaslúži dôstojnejší stánok ako z pohľadu hráčov, tak aj samotných divákov. Popoludní smerovala futbalová delegácia do Šurian, kde sa uskutočnilo prijatie u primátora Mareka Oremusa. V Radave sa potom čelní predstavitelia futbalového hnutia stretli so zástupcami klubov novozámockého a šurianskeho mikroregiónu. Záver pestrého programu obstarala návšteva medzištátneho futsalového stretnutia Slovensko – Čierna Hora
(2:2), ktoré sa hralo v športovej hale Milénium Nové Zámky aj za prítomnosti generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu Jozefa Klimenta a primátora mesta Nové Zámky Otokara Kleina. “Oblastný futbalový zväz Nové Zámky sa pod vedením Petra Kováča zaradil medzi najprogresívnejšie zväzy v našom regióne, aj preto som rád, že pozvanie sem prijal prezident SFZ Ján Kováčik, ktorý má záujem o živý kontakt s amatérskym futbalom. Mali sme pripravený bohatý pracovný program, získali sme množstvo podnetov, tento pracovný výjazd hodnotíme vysoko pozitívne,” uzavrel vizitu v novozámockej oblasti predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.

Momentka na titulnej snímke zachytáva vizitu na štadióne L. Ganczera v Nových Zámkoch. Zľava predseda Oblastného futbalového zväzu v Nových Zámkoch Peter Kováč, manažér FKM Nové Zámky Nikolas Bukovič, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, člen predstavenstva FKM Nové Zámky Ľuboš Kráľ a prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.