Mar 162015
 
kamenčík

Futbalisti Beluše skončili v minulej sezóne tretej ligy na zdanlivo uspokojivom desiatom mieste. Vinou reorganizácie sa však nevyhli zostupu do štvrtej ligy Severozápad, ktorú po sedemnástich kolách vedú o tri body pred Bánovcami nad Bebravou. O tom, aké ciele má mužstvo zo Stredného Považia, sme sa porozprávali s lodivodom TJ KOVO Jozefom Kamenčíkom.


Pán Kamenčík, ku kormidlu v Beluši ste prišli v lete pred sezónou. S akými plánmi a očakávaniami?
- Beluša končila sezónu po nie príliš vydarenej jarnej časti na desiatom mieste. Letné očakávania boli jasné – zlepšiť hernú a psychickú stránku mužstva. Cieľom bolo umiestniť sa do tretieho miesta, omladiť mužstvo, priniesť nový vietor do kabíny a prezentovať sa ofenzívnejším poňatím hry ako počas minulej sezóny.
Ako ste boli spokojný s priebehom jesene? Zimovali ste na druhom mieste za Bánovcami. Aké výkony mužstvo podávalo?
- Sklamali sme iba v dvoch prípadoch, v zápasoch v Prievidzi a v Trenčianskych Stankovciach. V nich sme nepresvedčili najmä herne. Až na tieto výnimky som bol s výkonmi veľmi spokojný, ale stále je čo zlepšovať. Sme radi, že sa naše doterajšie výkony odzrkadlili aj na návštevnosti, ktorá má stúpajúcu tendenciu.
Jar ste začali lepšie ako vaši konkurenti, ktorí už zaváhali. Ako ste videli vaše prvé dva zápasy?
- V prvom zápase v Častkovciach sa nehralo na dobrom teréne, isto zavážil aj fakt, že išlo o prvé jarné kolo. Našťastie, podarilo sa nám tu vybojovať šťastné víťazstvo, hoci nás domáci v druhom polčase vystavili tlaku. V prvom domácom zápase sme pred peknou návštevou porazili Modranku 3:0, no gólov mohlo byť aj viac.
Je pre vás prvé miesto zaujímavé? Chcete sa na ňom udržať?
- Samozrejme, aj keď ľahké to rozhodne nebude. Favoritom na postup určite nie sme, lepší káder majú Bánovce, Horná Nitra, možno aj Trenčianske Teplice. Uvidíme, ako sa tabuľka vyprofiluje po 25. kole, po ktorom by už malo byť jasné, ktoré tímy budú bojovať o vrchné a ktoré o spodné priečky. Ak by sa nám však podarilo na prvom mieste udržať, postupu do tretej ligy sme naklonení.
Ako je to u vás s počtom domácich hráčov a tzv. legionárov? Je snahou, aby hrávalo čo najviac vlastných hráčov?
- Naše mužstvo je viac-menej zložené z hráčov z okolia Beluše a Púchova, no pomer legionárov k domácim hráčom je vyrovnaný. Viacerí mladí chalani sú v klube už dlhšie.
Kto má zásluhu na fungovaní klubu? Máte aj priazeň fanúšikov?
- Veľkú zásluhu na fungovaní klubu majú ľudia vo výbore, menovite otec a syn Pagáčovci. V nemalej miere nás taktiež podporuje obecné zastupiteľstvo na čele s pánom starostom Prekopom. Na naše zápasy chodí okolo 200-300 divákov. Zopár fanúšikov za nami cestuje aj na vonkajšie zápasy, buď po individuálnej osi, alebo autobusom. Ide o nejakých 20-30 ľudí.
Aké sú ďalšie plány do jari? Ktoré zápasy budú kľúčové, aby ste splnili vaše ciele?
- Takto by som neuvažoval, každý jeden zápas je kľúčový. Obzvlášť na domácej pôde, aby sme nestratili plusové body. Chceli by sme sa aj naďalej držať v popredí ligového pelotónu. Na chrbát nám však dýcha dosť silných súperov, čaká nás ešte tuhý boj.

Na titulnej snímke je tréner futbalistov Beluše Jozef Kamenčík.