Mar 202015
 
11tka

Oblastný futbalový zväz v Nitre vyhlásil Jedenástku roka 2014 Goal travel, v premiérovom ročníku sa v elitnej zostave objavili hráči z jedenástich klubov. Ocenení boli aj najlepší tréner, dorastenec, žiak, a tiež rozhodca.


Slávnostné vyhlásenie prvého ročníka Jedenástky roka Oblastného futbalového zväzu v Nitre sa konalo v priestoroch Nitrianskej synagógy, ktorá tlieskala všetkým laureátom prestížnej ankety. “Právo hlasovať mali zástupcovia klubov, členovia Trénersko-metodickej komisie a vplyv na výber najlepších hráčov mali aj zostavy kola, ktoré bývajú každý týždeň zverejňované v regionálnom týždenníku MY Nitrianske noviny,” uviedol pred dvomi stovkami pozvaných hostí moderátor slávnostného večer Peter Varinský. Známy “makízak” prišiel do rodného mesta ovenčený ďalším “otom” v kategórii športový moderátor, štvornásobný víťaz ankety Osobnosť televíznej obrazovky postupne predstavil všetkých ocenených. “Naši futbalisti si zaslúžia pozornosť, aj preto si vážime možnosť prezentácie elitnej jedenástky na jednom pódiu s najlepšími nitrianskymi športovcami. Naše poďakovanie patrí hlavnému partnerovi Jedenástky roka, ktorým je spoločnosť Goal travel a práve vďaka podpore jej majiteľa Mareka Farkaša sme mohli usporiadať našu anketu na taketo úrovni,” povedal na margo slávnostného večera predseda Oblastného futbalového zväzu v Nitre Štefan Korman, ktorý odovzdával ceny spolu s primátorom Nitry Jozefom Dvončom. “Futbal je fenomén, hrá sa na každej dedine, tiež si rád pozriem zápasy, ktoré sa hrajú so srdcom. Mesto Nitra sa podieľa na viacerých aktivitách Oblastného futbalového zväzu v Nitre, premiéra Jedenástky roka mala výborný ohlas,” potvrdil primátor Nitry Jozef Dvonč svoj vzťah k športu. Spolu s poslancom Štefanom Štefekom si v Nitrianskej synagóge prebrali Cenu ObFZ Nitra za doterajšiu podporu futbalového hnutia. Futbalová spoločnosť, ocenení hráči aj funkcionári klubov prijali pozvanie na slávnostnú večera do priestorov Hotela Golden Hoffer, kde pokračovali priateľské diskusie. “Výborná myšlienka, zo strany Oblastného futbalového zväzu v Nitre išlo o výborný krok, ktorý poslúži ďalšej propagácii futbalu. S priateľmi z iných klubov sa stretávame na ihriskách alebo konferenciách, bolo to príjemné vybočenie zo zabehaných vzťahov, cítili sme sa výborne,” komentoval vydarený galavečer manažér OŠK Lehota Pavol Mesároš.

Do Jedenástky roka ObFZ Nitra 2014 Goal travel boli zvolení nasledovní hráči:
brankár: Ľuboš Rusnák (Lehota)
obrancovia: Erik Šalát (Veľké Zálužie), Patrik Sailer (Chrenová), Matej Porubský (Báb)
stredopoliari: Martin Nozdrovický (Nevidzany), Matej Guzmický (Ivanka), Michal Gúcky (Janíkovce), Martin Hrebík (Zbehy)
útočníci: Daniel Drienovský (Žitavany), Juraj Krkoška (Lapáš), Stanislav Mokráš (Svätoplukovo).
Cenu pre najlepšieho rozhodcu získal Miloš Németh z Čechyniec, najlepším trénerom sa stal Ján Ilavský (Lehota), cenu pre najlepšieho dorastenca si odniesol Patrik Krivošík (Alekšince) a medzi žiakmi získal ocenenie Erik Krčmár (Nevidzany).

Na titulnej snímke sú ocenení laueráti Jedenástky roka 2014 Goal travel Oblastného futbalového zväzu v Nitre.