Mar 202015
 
Maroš Roman_01 (2)

Strašná správa prišla dnes z Levíc, o život prišiel tragicky 26-ročný futbalový rozhodca Maroš Roman. Za mladým chlapom v najlepších rokoch smúti priateľka a dve dcérky.

Maroš Roman pochádzal z východoslovenskej obce Ulič, ktorá leží na hraniciach s Ukrajinou. Navštevoval SOU Železničné vo Zvolene. V posledných rokoch žil v meste Levice. Aktívne hrával futbal za rodnú obec Ulič, neskôr za dorast FKM Tlmače a Jur nad Hronom. Maroš sa vydal na rozhodcovskú dráhu v sezóne 2008/09 v súťažiach Oblastného futbalového zväzu Levice. Naposledy pôsobil ako rozhodca medziskupiny Západoslovenského futbalového zväzu III. – IV. liga. Maroš Roman bol veľmi úspešným koordinátorom Školy mladých rozhodcov v Leviciach. Posledným zápasom jeho rozbiehajúcej sa kariéry bol treťoligový súboj Komárno – Lednické Rovné. Mladý chlap, o ktorom hovoria Levičania ako o veľmi dobrom kamarátovi, zanechal po sebe dve deti (Zaru a Danielku), mal priateľku Andreu a troch bratov Jozefa, Jakuba a Mateja.
Informácia z polície vydala strohé oznámenie – v piatok predpoludním došlo za obcou Dobrá Niva v okrese Zvolen k tragickej dopravnej nehode, havária dvoch automobilov si vyžiadala život 56-ročnej ženy a 26-ročného muža.
Keď na dnešnej Konferencii Slovenského futbalového zväzu v Banskej Bystrici požiadal prvý muž slovenského futbalu Ján Kováčik prítomných delegátov konferencie, aby si minútou ticha uctili pamiatku Jozefa Pecha, nikto z prítomnách netušil o tragédii, ku ktorej prišlo v neďalekom Zvolene, pri ktorej vyhasol život mladého človeka. Predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši a predseda Komisie rozhodcov ZsFZ Ladislav Prešinský sa obracajú na všetky kluby v regióne so žiadosťou, aby zápasy víkendového kola začali minútou ticha za Jozefa Pecha a Maroša Romana.

Známy je už termín poslednej rozlúčky s Marošom Romanom. Uskutoční v piatok 27. marca o 14.00 h na levickom cintoríne.

Na titulnej snímke je rozhodca Maroš Roman.