Mar 302015
 
vrbove_sedlacek

Futbalisti Vrbového odohrali svoj prvný jarný zápas až na štvrtý pokus. V prvých dvoch kolách nehrali pre nespôsobilý terén, o týždeň na to mali voľno. O tom, ako sa s touto situáciou hodlá MFK vyrovnať, alebo aké ambície má do zvyšku jarnej časti, sme sa porozprávali s jeho trénerom Martinom Sedláčkom.


Váš prvý jarný zápas prišiel až v štvrtom kole. Chuť vašich zverencov do futbalu sa stále stupňovala?
Boli sme na to pripravení, dobre sme vedeli, že podmienky nebudú v úvode jari priaznivé. Dlho sme nehrali súťažný zápas, čiže chuť do futbalu bola určite na mieste. Majstrovské zápasy sa s tými prípravnými nedajú porovnávať.
Vyšiel vám nad očakávania, na horúcej pôde v Komárne ste brali všetky body. Ako ste videli tento zápas?
Do Komárna sme išli s cieľom bodovať. Boli sme odhodlaní zobrať súperovi to, čo sme mu požičali u nás doma v štvrtom kole. Bol to však jasný remízový zápas. Našťastie, podarilo sa nám zužitkovať rohový kop na rozhodujúci gól, hlavou sa presadil Pavol Grman.
Ako ste strávili zimnú prípravu?
Sme zvyknutí trénovať v domácich podmienkach, žiadne sústredenie si nemôžeme dovoliť. Situáciu nám však sťažovalo počasie, z rôznych príčin sa nám odvolali tri zápasy. K dispozícií máme telocvičňu, posilňovňu, prípade pomocné trávnaté ihrisko.
Aké zmeny prebehli v kádri?
V klube pôsobí 70 až 80% našich odchovancov. V zime sa po polročnej anabáze v Gabčíkove vrátil Patrik Kubica, ďalšími novými tvárami sú bratia Michal a Pavol Grmanovci, dorastenci Leonard Dubec zo Senice a Dávid Herceg z Krakovian. Naopak, do Rakúska odišiel náš najlepší jesenný strelec Matej Kováč a do Nového Mesta nad Váhom Dominik Kolník. Z posíl by som vyzdvihol najmä Pavla Grmana, ktorý ukázal, že môže byť veľkou osobnosťou. Ako na trávniku, tak aj v kabíne.
Ktorí hráči patria medzi ďalšie piliere tímu?
Oporami sú brankár Matej Dovičovič, bratia Grmanovci, k tomu ešte skúsenejší hráči, ako napríklad Tomáš Gažík a Tomáš Andrísek.
Nebojíte sa nahusteného programu?
Pokiaľ budú chlapci zdraví, tak by sme s tým nemali mať problémy. Prajem si, aby sa nám vyhýbali zranenia. Ja si ale myslím, že ak sa pozriete na jarné vyžrebovanie, tak ľahko zistíte, že celá táto súťaž je jeden veľký nezmysel. Dvojzápasy v termínoch ako 1. a 3. máj, či 8. a 10. máj, bude veľmi náročné zohrať, hráči predsa potrebujú čas na regeneráciu. Kto tento systém vymyslel, bol naozaj veľkým futbalovým „odborníkom“. Takýto nahustený program nie je ani vo vyšších súťažiach, nieto ešte v amatérskom futbale.
Kto je garantom futbalu vo Vrbovom?
Sme Mestský futbalový klub, čiže hlavným garantom je mesto. Veľmi nám pomáha, najmä čo sa týka štadiónu, dopravy, alebo s vyplácaním rozhodcov. Istú časť peňazí máme od menších podnikateľov. Sme amatérsky klub, každý hráč hrá futbal popri svojom zamestnaní.
Máte dobré vzťahy s FC Nitra, keďže u vás hosťujú Matej Dovičovič a Pavol Grman?
Áno, presne tak. Veľmi úzko s Nitrou spolupracujeme. Ja osobne veľmi dobre vychádzam s trénerom Michalom Hippom. Preto by som im chcel touto formou poďakovať. Dúfam, že spolupráca bude obojstranná a týmto hráčom umožníme v našom klube ďalšie futbalové napredovanie a rast.
Aké máte plány do zvyšku jarnej časti, resp. s akými plánmi ste vstupovali do sezóny?
Našim jediným plánom je zachrániť sa v súťaži, aby sa vo Vrbovom aj naďalej hrala tretia liga. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, chystá sa totiž ďalšia reorganizácia.

* * * *
Pozn. Prvý z odložených zápasov majú futbalisti Vrbového na programe už v stredu 1. apríla na pôde Lednických Rovní.

Na titulnej snímke je momentka zo stretnutia Vrbového, vo výreze je tréner Martin Sedláček.