Apr 012015
 
fans

Západoslovenský futbalový zväz pripravil pre svojich fanúšikov na facebookovom profile lákavú súťaž o dve vstupenky na víťazný súboj Slovákov proti Českej republike.


Do súťaže o dve lákavé vstupenky sa mohol zapojiť každý, kto tipoval výsledok kvalifikačného súboja Slovenska proti Luxembursku. Zverenci Jána Kozáka vyhrali pomerom 3:0, a keďže takéto skóre tipovalo viac ako tridsať súťažiacich, rozhodnúť muselo pomocné kritérium v podobe strelcov gólov. Až dvoch z nich uhádli traja súťažiaci – Šimie Chalány z Hlohovca, Mário Bačkády zo Senca a Martin Dávid z Kalnej nad Hronom, lístky však boli iba dva. “Chceli sme uspokojiť všetkých troch víťazov, preto sme uvoľnili z našej rezervy ešte jednu vstupenku,” uviedol pri vyhlásení výsledkov súťaže predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. Na sociálnej sieti medzi sebou komunikovali aj samotní výhercovia, do Žiliny sa nakoniec vybral aj s kamarátmi Martin Dávid. “Hrávam štvrtú ligu za Kalnú nad Hronom, do Žiliny sme prišli autom aj s kamarátmi, ktorí hrajú ešte v doraste. Fandíme našim reprezentantom a, samozrejme, veríme vo víťazstvo,” usmieval sa vodca partie z levického okresu. Dodajme, že Martin nastúpil v nedeľu v zápase IV. ligy Juhovýchod vo víťaznom zápase Kálnej nad Hronom s juniorkou FC Nitra, na výhre 4:0 sa podieľal výborným výkonom, a tiež jedným streleným gólom! Lístky putovali do správnych rúk.
Na vypredanom štadióne v Žiline si fanúšikovia slovenského futbalu prišli na svoje, v špatnom počasí sa tešili z prestížneho víťazstva v pomere 1:0. “Súťaž, ktorú sme urobili naposledy na facebooku, sa stretla s veľkým ohlasom, aj do budúcnosti sa budeme snažiť o podobné spestrenie. Komunikácia na sociálnej sieti prispieva tiež výrazným spôsobom k prezentácii aktivít Západoslovenského futbalového zväzu, tiež k samotnej informovanosti klubov, hráčov aj priaznivcov futbalu, preto sa tešíme z rastúceho počtu fanúšikov na našom FB profile,” uviedol šéf najväčšieho futbalového regiónu Ladislav Gádoši.

Na titulnej snímke spred žilinského štadióna je partia futbalistov z Kálnej nad Hronom, ktoru priviedol víťaz tipovacej súťaže Martin Dávid.