Apr 072015
 
MPO_1820

Treťoligista z Nededu má za sebou ťažký štart do jarnej časti, v posledných troch kolách sa stretol s Veľkým Mederom, Gabčíkovom a Borčicami, teda s celkami s ambíciami na postup do druhej ligy.


Neded v zápasoch pravdy vyťažil po dvoch bezgólových remízach a najtesnejšej výhre nad Borčicami slušných päť bodov. Nielen na túto tému sme hodili reč s koučom momentálne tretieho celku tabuľky, bývalým ligovým hráčom Trnavy a Nitry, Andrejom Filipom.
Počítali ste vo vašich kalkuláciách s takýmto jarným štartom?
- Na žreb sme sa pripravovali. Bolo nám známe, že sa stretneme so silnými súpermi. Favoritov sa nám podarilo potrápiť, dokonca Borčice aj poraziť, čiže sme spokojní, no prekvapení zároveň.
Na jar ste dostali iba jeden gól. Vládne teda u vás spokojnosť hlavne s defenzívnou činnosťou?
- Určite áno, našou snahou je hlavne neinkasovať. Tento herný štýl preferujeme už dlhšiu dobu a zatiaľ nám to vychádza.
Ktorý z vašich jarných zápasov priniesol najlepší futbal, alebo ktorý súper ukázal najväčšiu silu?
- Všetky tri zápasy boli dosť kvalitné. V Gabčíkove sa nám zranil útočník už v tretej minúte, na čo sme museli zareagovať preskupením radov. Snažili sme sa vyrážať do rýchlych brejkov. Myslím si však, že najlepší výkon sme podali v prvom polčase v zápase proti Borčiciam, v ktorom sme si zaslúžili vyhrávať aj vyšším rozdielom. Bohužiaľ, nestalo sa tak, no napokon to dopadlo na výbornú.
Z posledných troch zápasov s ťažkými súpermi máte skóre 1:0. Nie je to podľa vás škoda z pohľadu fanúšika, ak nepadajú góly?
- Tieto mužstvá mali veľkú kvalitu, zápasy s nimi boli o jednom góle. Predsa sa nemôžeme porovnávať s celkami, ktoré disponujú hráčmi s ligovými skúsenosťami. Aj keď hráme na dvoch útočníkov, tak nám to tam nepadá tak, ako by sme sa to predstavovali.
Ovplyvňujú futbalový zážitok na začiatku jari aj nekvalitné terény, alebo by sa podľa vás treťoligový futbalista na terén nemal vyhovárať?
- Na začiatku jari to nebolo ideálne, pekný, kombinačný futbal nebol možný. Odvtedy sa však terény zmenili, hoci to stále nie je ideálne.
Aké zmeny v kádri u vás nastali v zime a ako sa prejavili v hre mužstva?
- V tíme neprebehli žiadne väčšie zmeny, čo sa dá považovať za devízu. Boli sme nútení zaplátať diery po hráčoch, ktorí nás opustili. Do bránky prišiel namiesto Székelyho Nemček a namiesto Klačmana, ktorý skončil pre zdravotné dôvody, prišiel Krcho. Naše mužstvo je zohraté, hráči sa poznajú a vedia, čo od seba môžu čakať. V tíme nemáme žiadneho profesionála, je to postavené čisto na amatérskej báze. Taktiež sa nemôžem sťažovať na podmienky v klube, ktoré sú adekvátne tretej lige.
Borčice ste porazili gólom Krcha hlavou. Ten istý Krcho mal týždeň dozadu rozťaté obočie a zašívali ho 11 stehmi. Neváhali ste, či ho postavíte od začiatku do zápasu?
- Nemali sme príliš na výber, chýbal nám Denis Bališ, Patrik Brath aj Lajos Kalmár. K dispozícii máme 17-členný káder a každý z hráčov je schopný nastúpiť. Pred Dušanom Krchom klobúk dole, hneď by aj pokračoval v hre. Ani si neuvedomil, že má na hlave jedenásť stehov.
Kto sú opory tímu?
- V mužstve máme niektorých kvalitných hráčov, no pre nás je význačný tímový duch. Nerád by som vyzdvihoval jednotlivcov. Tvoríme veľmi dobrý kolektív, ktorý je na správnej ceste. Sme jedna veľká rodina.
Aké máte plány do ďalšieho priebehu jari? Myslíte si, že nájdete premožiteľa?
- O tom teraz len ťažko hovoriť. Chlapci si futbal užívajú, ideme od zápasu k zápasu. Ak počítame aj jesennú časť, tak momentálne ťaháme sedemzápasovú šnúru bez prehry. Čím viac sa to natiahne, tým budem, samozrejme, šťastnejší. Do konca súťaže sa však ešte môže stať všeličo.

Na titulnej snímke Milana Pospiša nastupujú futbalisti Borčíc na stretnutie 20. kola III. ligy Západ proti Borčiciam.