Apr 142015
 
nemsova2

Treťoligista z Nemšovej zaznamenal solídny štart do jarnej časti, keď má po šiestich kolách na konte osem bodov s vyrovnanou bilanciou 2-2-2.


FKS Nemšová profituje najmä zo spolupráce s momentálnym lídrom Fortuna ligy AS Trenčín, z ktorého v tíme hosťuje poltucet hráčov. O tom, ako sa s mladým kádrom pracuje a aké majú futbalisti klubu zo stredného Považia ambície, sme sa porozprávali s ich koučom Branislavom Ďurišom.
Na ihrisku lídra ste prekvapili dobrou hrou a ziskom bodu. Čím si to vysvetľujete? Mali ste aj na víťazstvo vo Veľkom Mederi?
- V prvom polčase sme si vypracovali viacej čistých gólových príležitostí ako súper, herne sme jasne dominovali. Chalani sa na zápas správne vyhecovali a k trom bodom veľa nechýbalo.
Znamená to, že vaši zverenci majú na lepšie priečky tabuľky ako je súčasné dvanáste miesto?
- Samozrejme. Je mi jasné, že herne určite nepatríme tam, kde sme. Niežeby som naše mužstvo preceňoval, ale hra je rozhodne lepšia ako výsledky.
Na jar máte vyrovnanú bilanciu – dve výhry, dve remízy a dve prehry. Mohli ste získať aj viac bodov?
- Najviac nás mrzí domáci zápas s Vrábľami, v ktorom sme po bezduchom výkone uhrali remízu. Dôvod možno hľadať aj v skutočnosti, že počas zimnej prípravy sme trénovali na trenčianskej umelej tráve a prechod na tradične zlé terény v úvode jari nám nevyšiel. Tento problém sa prejavil aj kolo predtým v Šúrovciach. Bolo vidno, že domáci boli na prírodnú trávu zvyknutí a zaskočili nás aktivitou.
O akú hru sa snažíte s vaším mužstvom?
- Snažíme sa hrať technický, kombinačný futbal, bez žiadnych nakopávaných lôpt. Veľké rezervy však máme v efektivite, čo sa dokonale odzrkadlilo aj v zápase vo Veľkom Mederi. Chýba nám klasický hrotový útočník. Na tento post sme rátali s Gabom Bezákom a Dávidom Straňákom, obaja sa nám však nešťastne zranili. V posledných zápasoch hral vpredu pôvodne krídelník Števo Bakši. A herne sa chytil, dokonca v oboch dueloch skóroval.
Máte v kádri mladíkov, ktorí sa ešte môžu posunúť vo futbale vyššie, keď budú na sebe pracovať?
- Prevažná väčšina našich hráčov sú veľmi ambiciózni a mladučkí chlapci. Profitujeme z dobrej spolupráce s AS Trenčín, ktorý nám zapožičal približne poltucet práve týchto futbalistov. Výborne sa s nimi pracuje.
Máte v kádri aj skúsenejších futbalistov, ktorí svojich mladších kolegov dokážu pozitívne usmerniť?
- Po tridsiatke majú brankár Jožko Bobot a stredný záložník Peťo Amrich. Medzi skúsenejších môžeme zaradiť aj stopéra Tomáša Kresánka, ktorý síce nie je taký starý, ale na svojom poste pôsobí už od hranice dospelosti. Os mužstva teda tvoria práve hráči, ktorí už niečo odkopali.
Akú úroveň má táto tretia liga po letnej reorganizácii?
- Mne osobne sa zdá, že úroveň je oproti minulým rokom určite nižšia. Vytráca sa z nej futbalovosť, je to také bojovnejšie.
Aké máte plány vo zvyšku jarnej časti?
- Chceme herne napredovať. Ale je jasné, že nálada v mužstve bude lepšia, keď sa posunieme v tabuľke vyššie. Ideálne by bolo, keby sa nám podarilo vyškriabať na nejaké piate miesto, ale ak sa nám to nepodarí, tak určite nebudeme sklamaní. Hlavným cieľom zostáva prilákať divákov pekným futbalom späť na tribúny. Posledné roky má totiž návštevnosť na našich zápasoch klesajúcu tendenciu.

Titulná snímka, ktorej autorom je Zoltán Kovács, je z víkendového stretnutia III. ligy Západ medzi Veľkým Mederom a Nemšovou, vo výreze je tréner hostí Branislav Ďuriš.