Apr 152015
 
ihriska

Na západnom Slovensku vyrastie šesť veľkých ihrísk s umelou trávou, po dve v každom kraji. Tešia sa Považská Bystrica, Bánovce nad Bebravou, ČFK Nitra, Dvory nad Žitavou, Hlohovec a Šamorín.


V Dome futbalu v Nitre sa v utorok 14. apríla uskutočnilo riadne zasadnutie Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu. Program rokovania otvoril šéf regiónu Ladislav Gádoši, ďalšie slovo si v bode “kontrola uznesení” zobral vedúci sekretár ZsFZ Ivan Hádek. Veľká pozornosť sa následne sústredila na informácie o rozdelení finančných prostriedkov z investičného programu UEFA HatTrick IV, ktoré predniesol Ladislav Gádoši. “V rámci investičného programu HatTrick IV na obdobie rokov 2016-2019 navýšila UEFA celkovú sumu príspevku pre členské futbalové asociácie oproti predošlému cyklu 2012-2015 – HatTrick III – o pol milióna eur na akutuálnych 3,5 milióna eur. Projekty sú schválene, realizovať sa bude na Slovensku aj dvadsať veľkých ihrísk s umelou trávou, z toho šesť v našom regióne Západoslovenského futbalového zväzu,” začal s vysvetľovaním Ladislav Gádoši. “Žiadateľov o udelenie dotácie v rámci projektu Hattrick IV bolo veľa, viacerí dokázali splniť prísne kritéria. Niektoré kluby stavali oprávnenosť svojich nárokov na počte mládežníckych družstiev, iné zase na počte hracích plôch tohto typu v tom-ktorom regióne, a keďže ihrísk s umelou trávou v súčasnosti naozaj nie je veľa, rozhodovanie bolo ťažké. Voľba padla po hlasovaní v komorách po jednotlivých krajoch, kde rozhodovali zástupcovia príslušných oblastných futbalových zväzov,” uviedol na margo výsledkov pridelenia dotácie pre výstavbu ihrísk s umelou trávou v rámci projektu Hattrick IV predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.
Tešiť sa spomedzi trinástich uchádzačov zo Západoslovenského futbalového zväzu môže po utorku poltucet klubov – Považská Bystrica, Bánovce nad Bebravou, ČFK Nitra, Dvory nad Žitavou, Hlohovec a Šamorín, pričom ďalšie žiadosti predložili Palárikovo, Šurany, Zlaté Moravce, Levice, Veľké Ludince, Horná Nitra a Púchov. Príspevok z projektu HatTRick IV predstavuje dotáciu vo výške 100 000 eur pre každé ihrisko, ďalšie spolufinancovanie v predpokladanom objeme cca. 200 000 eur zabezpečia futbalové kluby, mestá, resp. obce, a tiež súkromné zdroje. Plánovaný termín realizácie tohto projektu je od 1. júla 2015 do 31. decembra 2017.