Apr 282015
 
puchov-upr

Pred dvanástimi rokmi púchovský Matador odolával v Trnave Ronaldinhovej Barcelone. Potom však nastali časy finančných turbulencií, neistoty a vnútroklubových problémov.


Na začiatku roka 2015 sa v Púchove vydali no novú cestu a zatiaľ idú dobrým smerom. Na jar ešte červenočierni neprehrali, klub sa darí stabilizovať. Čo za tým hľadať? To nám prezradil tréner FK, sám jeho bývalý hráč, Jaroslav Vágner.
Šesťbodový zápas v Leviciach ste vyhrali jasne 4:1. Ako ste ten súboj videli vy a čo v ňom rozhodlo?
- V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, po štvrťhodine hry sme zo štandardnej situácie otvorili skóre. Súper hrozil po štandardkách a nakopávaných loptách. Hneď po zmene strán sme inkasovali vyrovnávajúci gól. My sme sa však presadili po brejkoch a už sme kontrolovali zápas.
Celkovo máte na jar lepšiu fazónu ako na jeseň, dokonca ste ešte neprehrali. Čím si to vysvetľujete? Sú za tým zimné zmeny v kádri či niečo iné?
- V zime odišli traja hráči, ich odchody sme dokázali vykompenzovať štyrmi posilami. K lepšej atmosfére v šatni prispela aj opätovná stabilizácia klubu, futbalový klub prešiel pod mesto a už v najbližšej sezóne by sme sa mali volať MŠK Púchov. V šatni je správny mix starších aj mladších hráčov. Posledné tri mesiace teda jednoznačne ukazujú, že klub je na správnej ceste. Všetko tieto zmeny chalanom pomohli, čo sa odrazilo na doterajších výsledkoch.
Z piatich jarných remíz ktorá bola pre vás najcennejšia, a naopak, ktorá vás najviac mrzela?
- Najviac nás mrzela hneď prvá jarná s Komárnom, k čomu prispel aj fakt, že sme neboli ešte zohratí. Naopak, najviac si ceníme remízu v Topoľčanoch, hoci sme tam siahali aj na víťazstvo.
O aký futbal sa s mužstvom snažíte? Kde má ešte mančaft rezervy?
- Som spokojný s defenzívnou činnosťou mužstva, v zápasoch sa väčšinou snažíme vychádzať zo zabezpečenej obrany. Problémy nám robí strieľanie gólov, to nás najviac trápi. Citeľne nám však chýba umelá tráva, čiže nemáme možnosť si niečo nacvičiť.
Máte v kádri hráčov, čo hrali aj prvú či druhú ligu ako Marek Svorada, Peter Mičic. Sú práve oni osobnosťami v kabíne?
- Od Mičica sme si veľa sľubovali, ale hneď v druhom jarnom zápase v Topoľčanoch si zlomil nohu a sezóna preňho skončila. Jednoznačne musím potvrdiť, že Marek Svorada svojím prístupom a herným nasadením je príkladom pre mladších hráčov. Som za kolektívne poňatie hry, no lídrami kabíny sú aj Michal Riška, František Brezničan a brankár Dominik Letko.
Podľa vás patrí váš súčasný káder na akú priečku? Aké máte ciele do ďalšieho priebehu?
- Ťažko sa mi to takto hodnotí, lebo máme úzky káder, nejakých 16 futbalistov. Momentálne ešte finančne nemáme na drahších hráčov. Ideme od zápasu k zápasu, ale myslím si, že stred tabuľky by toto mužstvo mohlo uhrať. Chceme sa zachrániť, no bude to ešte zaujímavé, lebo nevieme, koľkí budú vypadávať.
Pred vami sú teraz dva nahustené víkendy. S akými ambíciami pošlete vaše mužstvo na trávnik?
- Čakajú nás silnejší súperi, už v stredu ideme do Palárikova, potom máme doma Veľký Meder a Lednické Rovne. Trochu sa tohto programu obávam, pretože máme len štrnásť hráčov do poľa a dvoch brankárov.
Púchovský futbal v posledných rokoch poznamenali pády a vzostupy. Vy ste zažili aj prvoligové časy. Ako funguje súčasný klub a aké má dlhodobé ambície?
- V klube máme dnes len futbalistov na amatérskej báze. Časom sa ukáže, aká bude finančná situácia klubu. Posledných päť-sedem rokov tu boli problémy, klub sa nedarilo stabilizovať. Teraz je to konečne na dobrej ceste. Nechajme tomu ešte aspoň pol roka a uvidíme. Tešíme sa, že už sa nám rozbehol aj fanklub.