Máj 192015
 
osc_zsfz

Futbalový turnaj pre mužstvá z nižších súťaží sa otvára pre kluby zo všetkých kútov Nitrianskeho kraja. Obecné siete cup sa bude hrať v sobotu 20. júna o finančné prémie v hodnote 10 000 €.


Prvý ročník turnaja sa bude hrať na štadióne FC Nitra, hlavným organizátorom je Oblastný futbalový zväz v Nitre. “Hľadali sme partnera, s ktorým sme chceli urobiť slávnostnú bodku za súťažným ročníkom 2014/15 a sme presvedčení, že turnaj Obecné siete cup sa postará o dôstojné zavŕšenie sezóny. V tejto chvíli máme prihlásených 43 klubov zo súťaží, ktoré riadi Oblastný futbalový zväz v Nitre, a keďže kapacita celého turnaja je postavená na počte 60 mužstiev, rozhodli sme sa po konzultácii s generálnym partnerom našu slávnosť otvoriť pre kluby z celého Nitrianskeho kraja. S touto myšlienkou nás oslovil predseda ObFZ Nové Zámky Peter Kováč, ktorý avizoval záujem zo strany viacerých klubov, rovnako prejvaili záujem aj zástupcovia ObFZ Topoľčany Miroslav Makový a Juraj Soboňa, je teda len na kluboch, aby si uchmatli posledné voľné miestenky,” uviedol predseda Oblastného futbalového zväzu v Nitre Štefan Korman. “Peniaze, ktoré si chlapci vykopú, môžu použiť na letnú prípravu či do novej sezóny, aspoň trochu by odbremenili ľudí, na ktorých pleciach je chod našich klubov,” dodal Š. Korman.
Na jednom mieste sa v jeden deň teda stretnú kluby od štvrtej ligy po tretiu oblastnú triedu, aby zabojovali na turnaji, ktorý ponesie názov Obecné siete Cup. Hlavný sponzor, ktorý figuruje v názve akcie, venuje na odmenách pre kluby 10-tisíc eur! Dôvod, prečo spoločnosť Obecné siete podporila letnú futbalovú slávnosť, vysvetlil jej konateľ Slavomír Turčáni. „Prečo do toho ideme? Obce v regióne nám dávajú možnosť podnikateľsky pôsobiť a my im chceme takouto formou niečo vrátiť naspäť. Oslovil nás predseda ObFZ Nitra Štefan Korman, aby sme podporili túto akciu. Prikývli sme novému projektu, ktorý by mohol začať písať peknú tradíciu. Tak ako je v zime futbalovou slávnosťou vianočný turnaj v hale, rodí sa tu nová akcia na záver futbalovej sezóny, okorenená zaujímavými finančnými odmenami pre tímy,“ objasnil Slavomír Turčáni.
Podujatie v plánoch ráta so 60 (!) zúčastnenými klubmi, víťaz si odnesie 3 000 eur, druhý v poradí 2 500, tretí tím 1 500 eur. „Chceli sme čo najviac motivovať aj kluby z nižších súťaží, pripravené sú aj ďalšie finančné odmeny,“ vysvetlil Štefan Korman. Najlepší tím z I. triedy na turnaji teda získa prémiu 1000 eur, takisto pochodí najlepšie mužstvo z II. tried a tiež najlepší účastník z III. tried. Spolu sa teda na odmenách rozdelí avizovaných 10-tisíc eur. „Nový partner nášho zväzu nám už peniaze poukázal na účet, je na kluboch a hráčoch, kto si z tohto koláča odhryzne aký diel.“
Turnaj Obecné siete cup sa bude hrať týždeň po súťaži – v sobotu 20. júna v areáli FC Nitra. Kluby môžu použiť len svojich registrovaných hráčov. Prevažná časť turnaja sa bude hrať na malých ihriskách, v počte 4+1, takýchto ihrísk by malo byť pripravených osem, čiže naraz sa môže hrať osem zápasov. Finále a súboj o bronz sa už uskutočnia na hlavnom štadióne FC Nitra na veľkom ihrisku. Najlepšie individuality turnaja sa môžu tešiť aj na vysokorýchlostné pripojenie do domácnosti na dva roky od spoločnosti Obecné siete. Turnaj bude mať aj vysoký spoločneský rámec, pripravené sú totiž koncerty, na ktorých vystúpia kapely Gladiátor a Vidiek.