Jún 042015
 
FK Čech prípraviek

Premiérový ročník Ligy prípraviek Kornela Salátu pod záštitou Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky vyhral netradične dievčenský tím FC Union Nové Zámky, ktorý hral pod hlavičkou FK Čechy.


Dlhodobá súťaž s desiatimi účastníkmi je v Oblastnom futbalovom zväze Nové Zámky určená pre najmenších futbalistov do dvanásť rokov. O úspech šikovných dievčat sa pod vedením trénera Mária Vörösa a jeho asistentky Moniky Sunegovej pričinili hráčky Tereza Tomanová, Kiara Kocihová, Evelyn Kováčová, Ema Oborilová, Rebecca Hogenbuchová, Nikol Mazúchová, Petra Rajnerová, Vanesa Machová, Veronika Lamačková, Emma Nagyová, Emília Lakatosová, Alexandra Bogyóová a Justína Babínová. Kapitánkou tímu bola Monika Vojtelová a najlepšou strelkyňu so 43 presnými zásahmi Laura Retkešová. Dievčatá v dlhodobej súťaži odohrali celkovo 18 majstrovských stretnutí, z ktorých 16 vyhrali a vo dvoch remizovali. Vsietili 121 gólov a inkasovali iba 22, čo im prinieslo impozantných 50 bodov. Z uvedeného vyplýva, že ani jedno zo zvyšných deviatich chlapčenských družstiev ich v priebehu sezóny nedokázalo poraziť.
Liga prípraviek Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky sa hrá pod patronátom Kornela Salátu, slovenského reprezentanta, momentálne hráča ŠK Slovan Bratislava. „Príbeh Kornela by mal byť pre všetkých nádejných futbalistov a futbalistky značne inšpirujúci. Pochádza z malej dedinky novozámockého okresu (Kamenica n./Hronom, pozn. red.), odkiaľ sa postupným krokmi pomocou tvrdej driny dostal na futbalový vrchol a stal sa slovenským reprezentantom, účastníkom svetového šampionátu v roku 2010. Napriek tomu z neho nevymizla ani štipka pokory a skromnosti. Je pre nás cťou, že naša okresná súťaž nesie práve jeho meno. To ale nie je všetko, pretože prispieva aj sponzorsky. Som veľmi rád, že sme sa na vzájomnej spolupráci dohodli aj pre súťažný ročník 2015/16. Taktiež chcem pogratulovať dievčatám k zaslúženému triumfu. Určite sa jedná o celoslovenskú raritu, keďže súperili výlučne s chlapčenskými tímami. Bolo skutočne dojímavé, ako si ich rodičia a príbuzní na posledné majstrovské stretnutie zabezpečili bubny, dali si vyhotoviť klubové zástavy a vytrvalo povzbudzovali. Pri dekorovaní víťazov nechýbali slávnostné konfety ako vídame pri finálových stretnutiach európskych pohárov, podpora zo strany rodičov týchto detí je jedným z nosných atribútov získania majstrovského titulu. Futbalové majstrovstvo týchto nádejných futbalistiek je prísľubom svetlej budúcnosti ženského futbalu.“, uviedol Peter Kováč, predseda Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky.