Jún 142015
 
tenis_referee na net

V Trnave na tenisových dvorcoch Lokomotívy sa bude hrať v sobotu 20. júna II. ročník Tenis referee cup. S tenisovými raketami budú súperiť rozhodcovia a delegáti z republikových aj regionálnych súťaží.
Turnaj rozhodcov a delegátov v tenise organizujú Západoslovenský futbalový zväz v spolupráci s Asociáciou rozhodcov Slovenského futbalového zväzu. “Po vydarenej premiére spred roka sme sa rozhodli pre repete, rozhodcovia sa na pár chvíľ premenia na hráčov-tenistov, na kurtoch sa objavia aj delegáti, koniec sezóny si spestria malou loptičkou,” uviedol pred tenisovou sobotou predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. Pred rokom sa zápasy hrali na jeden set, najskôr sa bojovalo v skupinách systémom každý s každým a podľa výsledkov a poradia v nich vzišiel tenisový pavúk. Tam už nasledovali vyraďovacie boje, kde neúspešný hráč ukončil svoju púť na kurte.
Pri premiére uspel vo finále Rastislav Žákech, keď porazil Pavla Chmuru 7:5. Na treťom mieste skončil Vladimír Vnuk. Vo štvorhre sa radovali po víťazstve 6:3 Dušan Hrčka s Pavlom Chmurom. Záujemcovia o štart na turnaji sa môžu hlásiť e-mailom na adrese asistentka@zsfz.sk.