Júl 172015
 
neded

Na základe nedávno schváleného Súťažného poriadku Slovenského futbalového zväzu sa na západnom Slovensku objavila už druhá farma. Prvenstvo majú Topoľčany, ktorú sa dohodli so Senicou, ďalší treťoligista z Nededu bude zase úzko spolupracovať so Šaľou.


Dohodu inicioval treťoligista. „Neded je neďaleko od Šale, ľudia tu medzi sebou majú veľmi dobré vzťahy,“ ozrejmuje tréner FC Andrej Filip. „Rokovania boli veľmi rýchle a ústretové. Voľba na Neded padla práve preto, že v obci robia futbal na dobrej úrovni. Tretia liga je kvalitná súťaž, naši mladíci naberú cenné skúsenosti,“ vysvetľuje kouč a športový riaditeľ Dusla Peter Gergely.
Pri Váhu stavili na zaujímavú, progresívnu koncepciu. Mužstvo opustili viacerí skúsení hráči, naopak, do kabíny prišla nová, mladá krv. Zo spolupráce by mali profitovať oba kluby. „Šaliansky projekt je beh na dlhú trať. Nie všetci ich mladí hráči už sú pripravení na druhú ligu, preto by sa chodili rozohrávať k nám do tretej,“ vraví bývalý ligista Filip.
Súčasťou dohody je aj presun troch hráčov Nededu do Šale, aby mohli títo futbalisti nastupovať za oba mančafty. „Vyzerá to tak, že to budú Michal Hambalek, ktorý bol kapitánom mužstva, náš najlepší strelec Šimon Valachovič a ešte prebiehajú rokovania s Karimom-Mehdim Guemachem,“ pokračuje Filip. FC by mal mať preto k dispozícii užší káder, ako tomu bolo doteraz. „Určite je to pre nás zaujímavé aj po finančnej stránke. Doteraz sme pracovali s 18 futbalistami, teraz sme sa v klube dohodli, že v mužstve bude len nejakých 14-15 hráčov, pričom na každý zápas budeme dopĺňaní niekoľkými Šaľanmi,“ hovorí Filip.
Na mieste je teda zaujímavá otázka. Nevyskytnú sa problémy s počtom hráčov, keď bude napríklad v sobotu zápas oboch mužstiev naraz? Obaja predstavitelia sa však zhodli, že situáciu by dokázali vyriešiť. „Oni budú mať svoj káder a my svoj. Každopádne, my hrávame väčšinou v sobotu, Neded zase v nedeľu,“ uzavrel debatu tréner chemikov Peter Gergely.