Aug 122015

dcgab1

Divoký zápas videli diváci na stretnutí prvého kola tretej ligy západ v Dubnici nad Váhom, kde pricestovalo Gabčíkovo. Hostia viedli už po polhodine hry rozdielom triedy, domáci mladíci sa však nepoložili a stav vyrovnali. Futbalisti od vodného diela pritom dvadsať minút pred koncom ušli hrobárovi z lopaty, keď ich do kolien mohol z bieleho bodu poslať Štefánek.

Už pred začiatkom duelu nebolo tajomstvom, že si sily zmerajú dva tímy, ktoré v predchádzajúcom úvodnom 17. kole nebodovali. Čo sa týka skúseností, Gabčíkovo pôsobilo oproti Dubničanom ako mužstvo z inej dimenzie. Prevedené do reči čísel – kým vekový priemer domácej základnej zostavy nebol ani devätnásť rokov, tak tej hosťujúcej bezmála o desať viacej.
Poďme však k tomu podstatnému. Už v 12. min. exdruholigista prehrával 0:2 a po dvadsiatich ôsmich minútach svietilo na ukazovateli skóre už hrozivých 0:3. „Začali sme katastrofálne a s prílišným rešpektom. Po troch inkasovaných góloch to s nami vyzeralo všelijako, len nie dobre. Mužstvo je naozaj veľmi mladé, a keď sme dostali gól už v štvrtej minúte, tak sebavedomie a aj všetko, čo sme si povedali v šatni, začalo padať. V rýchlom slede sme následne opäť inkasovali,“ komentuje úvod duelu tréner MFK Pavol Kopačka. „Súper dovtedy nemal žiadnu šancu a my sme okrem troch gólov mali ešte aj ďalšie dve dobré príležitosti,“ vraví kouč Gabčíkova Dušan Liba. Dubnica však pred polčasom znížila z jedenástky, čo sa ukázalo ako jeden zo zlomových momentov stretnutia. „Ja by som nepískal ani jednu prvopolčasovú penaltu, ale netajím sa tým, že gól z tej v náš prospech odpískanej nám pomohol. V prestávke sme si povedali, že sa pokúsime ešte s výsledkom niečo spraviť,“ uzavrel hodnotenie úvodného dejstva odchovanec ZŤS Dubnica.
Kopačkov medzipolčasový príhovor evidentne splnil svoj účel. Po zmene strán nastúpila na trávnik iná Dubnica a v priebehu dvadsiatich minút zmazala dvojgólové manko! „My sme vstúpili do druhého dejstva veľmi zle, hráči si začali zľahčovať situácie a vyskytli sa aj individuálne chyby,“ vraví Liba. Mladé mužstvo domácich demonštrovalo charakter a potenciál. „Chlapci sa nevzdali, vyrovnali a ešte mohli aj vyhrať. Za to pred nimi dávam klobúk dole. Ukázali tímový duch, čo si veľmi cením a z toho zápasu je to pre mňa to najpodstatnejšie,“ neskrýva nadšenie tiež tréner z kategórie mladých.
Ďalší kľúčový okamih prišiel v 73. min. „Do šestnástky išla centrovaná lopta a hráč hostí ju zasmečoval ako volejbalista, čím zmaril gólovú príležitosť za ním stojacemu hráčovi. Rozhodca ukázal na biely bod a ani hostia k jeho rozhodnutiu nemali výhrady. Ja som presvedčený, že mal byť dokonca vylúčený. Je pravda, že mi pán asistent rozhodcu povedal, že veľa pozerám Ligu majstrov. Mal by ju pozerať asi aj on, mala tam byť červená karta. Opäť sa k nej postavil Robo Štefánek, ktorý kope jedenástky na svoj vek s veľkým kľudom. Z toho, že mu ju Izsmán vyrazil, si hlavu nelámeme, možno by ju zahodili aj skúsenejší hráči. Takáto situácia sa na tréningu nedá nacvičiť,“ vraví Kopačka.
V nasledujúcom priebehu zápasu sa však Gabčíkovčania opäť prebrali a bili sa o víťazstvo. „Mohli sme strhnúť vedenie na svoju stranu, nastrelili sme brvno, ich brankár chytil 3-4 góly. Síce aj súper nakoniec mohol vyhrať, ale v našom tábore prevláda sklamanie. Mali sme viacej šancí ako domáci a mohlo to skončiť možno aj 7:3,“ hovorí 58-ročný Liba, pre ktorého to bol druhý zápas na striedačke svojho nového zamestnávateľa. V konečnom rezultáte tak stojí výsledok 3:3. „Myslím si, že deľba bodov je zaslúžená,“ uzavrel Kopačka.
Šesť gólov, dramatický priebeh a dve stovky namlsaných divákov. Dúfajme, že tretia liga prinesie v budúcnosti viacero podobných ofenzívne ladených duelov.

FAKTY:
MFK Dubnica n/V. – TJ Gabčíkovo 3:3 (1:3).
Góly: 37. R. Štefánek (11 m), 54. M. Mojto, 65. J. Štefula – 4. A Gögh, 12. D. Bilyk, 28. L. Szöcs (11 m). ŽK: Mojto, Poláček, Čurik – Faragó, Végh. R Gádoši, 200 divákov.
MFK: Digaňa – Szücs (87. Suchánek), Poláček, Habánik, Vaculík – Čurík, Suchý (84. Remšík), Štefánek – Floriš (46. Štefula), Habšuda, Mojto. Tréner Pavol Kopačka.
TJ: Izsmán – Végh, Szöcs, Bolega, Bilyk, Faragó (72. Bíró), Gögh, Bognár, Králik, Csonka, Méry. Tréner Dušan Liba.