Aug 172015
 
foto_autor_J_Sprocha

V druhom kole tretej ligy západ prišiel rad na derby na Žitnom ostrove či dve domáce kanonády. Zamerali sme sa vysoké víťazstvo Púchova, zverenci Jaroslava Vágnera na domácej pôde nadelili Komárnu hneď poltucet gólov.


Stretli sa dva celky, ktoré svoje predchádzajúce treťoligové vystúpenia prehrali najtesnejším rozdielom. Púchov neuspel v derby v Lednických Rovniach, Komárno doma prehralo gólom zo záveru stretnutia s Nemšovou. V podstatne lepšom rozpoložení však boli domáci futbalisti, keďže ich sobotňajší súper dostal v utorok pohárovú nakladačku od Veľkého Medera (1:6). Stretnutie hodnotia tréneri oboch mužstiev Jaroslav Vágner a Csaba Szórád.
Úvod neveštil debakel, rozhodla aj efektivita
„Zo začiatku to na kanonádu nevyzeralo, až do nášho úvodného gólu sa hral vyrovnaný zápas. Po druhom zásahu sme už jednoznačne dominovali a takmer všetko, na čo sme siahli, nám vychádzalo. Mohli sme pridať ešte aj štyri góly,“ začal Jaroslav Vágner, 50-ročný kouč Považanov. Jeho náprotivok, ktorý mohol dianie na trávniku aj osobne ovplyvniť, má o príčinách prehry jasno. „Z nášho pohľadu to bol nevydarený zápas, no na druhej strane, videl som v ňom aj pozitíva. Naša hra bola na celkom slušnej úrovni. Doplácame však na neskúsenosť mladých hráčov a robíme veľmi veľa individuálnych chýb, a preto aj inkasujeme. Na šesťgólovú prehru zápas nevyzeral, súper využil každú našu chybu,“ vraví hrajúci tréner Komárňancov Csaba Szórád.
V tábore MŠK vyčnievalo viacero futbalistov, najviac však práve dvojgóloví strelci Bartoš so Svoradom. „V zostave sme pár vecí zmenili, Marek Svorada hral podhrotového hráča a mladý Bartoš išiel do útoku. Práve Svorada bol ústrednou postavou zápasu, dva góly dal a na ďalšie prihral. Prím hral takisto Bartoš či stopérske duo Riška – Brezničan. Nebola to však zásluha len týchto hráčov, podali sme veľmi dobrý kolektívny výkon. V mužstve je po tomto výsledku dobrá klíma,“ pokračuje Vágner, ktorý takisto skomentoval aj súperove mužstvo. „Vedel som, že prehrali dva zápasy a ešte v lige nedali gól. Neviem, že či im chýbajú nejakí hráči, my sme sa pozerali sami na seba. Môžem povedať, že sme od nich isto čakali viac,“ priznáva.
Odlišné ambície oboch tímov
Púchovčania aj napriek slušnému štartu do jarnej časti skončili v minulej sezóne na predposlednom „nezostupovom“ mieste. Komárno nazbieralo len o tri body viac, čo stačilo na jedenástu priečku. Ciele oboch mužstiev však v práve prebiehajúcej sezóne budú odlišné ako pred rokom. „V posledných ročníkoch sme sa stále motali vzadu, no teraz by sme sa chceli pohybovať okolo šiesteho miesta,“ hovorí Vágner, ktorého tím sa momentálne aj nachádza na šiestej pozícii.
Naopak, s výsledkami Komárna v takmer 35-tisícovom meste isto nevládne spokojnosť. Za päť dní dostal KFC dvanásť gólov, pred Púchovom aj poltucet od Veľkého Medera. Po troch kolách je Komárno bez bodu a s hrozivým skóre 0:10 na dne treťoligovej tabuľky. „Hráme s úplne novým kádrom, mužstvo sa omladzuje. Ideme cestou zabudovania mladých hráčov, potrebujeme čas a priestor. Jasným cieľom je zachrániť sa v tretej lige,“ realisticky zakončil 35-ročný Csaba Szórád, ktorý má skúsenosti aj z prvej ligy.

FAKTY
MŠK Púchov – KFC Komárno 6:0 (3:0).
Góly: 13. a 16. M. Bartoš, 43. a 77. M. Svorada, 63. P. Rypák, 75. F. Brezničan. ŽK: Brezničan, Pastorek, Rosina, Letko – Szórád. R Valent, 250 divákov. MŠK: Letko – Rosina, Riška, Brezničan, Vanák – Gamboš – Rypák (64. Kopiš), Svorada – Pilát, Bartoš (77. Paliesek), Pastorek (72. Mynář). Tréner Jaroslav Vágner. KFC: A. Kosťukevič – V. Kosťukevič, Mihálik, Podlucký, Szántó, Tóth, Szórád, Uzola, Mészáros (69. Taibl), Cong (56. Baksics), Kuruc. Hrajúci tréner Csaba Szórád.

Ostatné výsledky 2. kola (tretieho v poradí)
Gabčíkovo – Veľký Meder 0:0.
DAC B/Vrakúň – Veľké Ludince 3:0 (0:0), Černák, N´Guekam, A. Mészáros.
Šamorín – Lednické Rovne 1:0 (0:0), Mezovský.
Horná Nitra – Nové Zámky 2:0 (0:0), Halmeš, Bublák.
Topoľčany – Galanta 1:1 (0:0), Rajník – Bumbera.
Vráble – Palárikovo 2:0 (1:0), Hamar, Brath.
Trnava C/Šúrovce – Dubnica n/V. 5:0 (2:0), Hlavna 2, Ďuriš, vlastný (Vaculík), Kovársky.

Titulná snímka Jozefa Šprochu je zo stretnutia MŠK Púchov – KFC Komárno.