Sep 082015
 
neded

Pohľad na tabuľku tretej ligy Západ po šiestich kolách isto nejedného prekvapí. Na jej dne sa totiž potáca v minulých rokoch pravidelný účastník bojov o opačný pól tabuľky z Nededu, nový tréner FC Vladimír Ekhardt sa však o záchranu v súťaži neobáva a zaoberá sa skôr stabilizáciou kádra.

Nový ročník začal pri kormidle FC bývalý ligový futbalista Andrej Filip, štyri prehry v rade ho však hodili „cez palubu“, svoje miesto uvoľnil ďalšiemu zvučnému menu. Zlepšenie má priniesť známy tréner Vladimír Ekhardt, taktiež bohatý na skúsenosti z vrcholového futbalu.

Naposledy neuspeli s L. Rovňami
Najnovšia rana sa datuje do nedele, kedy Juhoslováci na domácej pôde prekvapivo podľahli Lednickým Rovniam. „Bol to vyrovnaný zápas. V prvom polčase sme nedali tri čisté šance, naopak, súper v jeho závere otvoril skóre. Po zmene strán Lednické Rovne opäť udreli a my sme snažili vyrovnať, súpera sme zatlačili a dostali sme sa do viacerých vyložených príležitostí, Gyula Kalmár a Kukučka však nemierili presne. Vsietiť kontaktný gól sa nám podarilo až na konci. Výkon mužstva bol iba v posledných dvadsiatich minútach taký, aký by mal byť – bolo vidno, že chceme vyhrať. Celkovo ale mužstvu chýbalo nasadenie, pohyb a kvalita,“ hodnotí stretnutie Pavol Bartoš, ktorý na lavičke v tomto dueli výnimočne zastúpil novovymenovaného lodivoda Ekhardta. „Bol som na zápase slovenskej reprezentácie v Španielsku, bolo to už dávno dopredu dohodnuté,“ vysvetľuje Ekhardt svoju absenciu na striedačke.
A prečo práve Bartoš? Okolnosti sú všetkým len mierne znalým známe. V lete sa totiž Neded stal farmou Šale, čo v praxi znamená, že treťoligistovi môžu v každom ich zápase pomôcť až piati „chemici“. Voľba preto pri Ekhardtovej neprítomnosti padla na Bartoša, asistenta šalianskeho trénera Petra Gergelyho, čo potvrdilo dobré vzťahy medzi oboma klubmi. „Je to len pozitívne, aj na trénerskom poste sa môžeme vzájomne obohacovať,“ neskrýva spokojnosť Ekhardt.
Výsledkovo sa však letný sobáš zatiaľ vypláca len jednej strane. Duslo je v druhej lige na tretej priečke, kým Neded je o poschodie nižšie posledný. „Mladí Šaľania chodia len na predzápasové tréningy. V poslednom zápase dal napríklad tréner Bartoš prednosť práve im, je to o komunikácii. Bolo by dobré, keby za nás chodili jeden-dvaja z toho ich užšieho, štrnásťčlenného kádra, a ďalší zo širšieho. Dvoch Šaľanov sme už teraz zobrali na hosťovanie. V tento týždeň riešime príchody niektorých hráčov, aby to mužstvo bolo poskladané inak oproti tomu, v akom stave som ho našiel,“ hovorí kormidelník Nededa ďalej.

O prvé body do Komárna
V kolónke bodov svieti Nededu nula, s čím určite nevládne spokojnosť. Funkcionári klubu sa rozhodli zareagovať už po štvrtej prehre a Filipa vymenil Ekhardt. „Keď som nastupoval, tak o nejakej záchrane sme vôbec nerozprávali. Musíme sa posunúť, stabilizovať mužstvo a poskladať ho. Z Nededu predsa odišlo v lete šesť hráčov zo základu a nie je jednoduché ich nahradiť. Dôležité je, aby sa diváci zabávali futbalom,“ definuje ambície.
Nový kouč je však s mužstvom zatiaľ porovnateľne (ne)úspešný. „Našiel som tu káder zložený z rôznych hráčov. Vychádzame zo spolupráce so Šaľou a za pochodu ideme riešiť túto nelichotivú situáciu. Nerobíme z toho paniku ani drámu, súťaž je dlhá, no náročná. Skladba kádra chce trpezlivosť.“
V nasledujúcom šiestom kole (pozor, siedmom v poradí) cestujú Nededčania na horúcu pôdu do Komárna. Súboj s okresným mestom sľubuje bojovný futbal o dôležité body, v prípade triumfu domácich futbalistov bude mať KFC pred svojim sobotňajším súperom už sedembodový náskok. „Hráči musia zmeniť svoj prístup, spraviť o jeden krok viac ako súper. Potom budeme úspešní,“ zakončil kouč FC Neded Vladimír Ekhardt.