Sep 152015
 
IMG_1312

V Šamoríne rastie multifunkčný areál, na ploche viac ako 100 hektárov nájde využitie profesionálny aj amatérsky šport, bokom určite nezostane ani futbal.


Elements Resort navštívili minulý týždeň prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik s predsedom Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavom Gádošim. Hlavnou témou stretnutia s hlavným akcionárom futbalového klubu ŠTK Šamorín Norbertom Csutorom a predsedom predstavenstva Elements Resortu Jurajom Bačom bola spolupráca medzi Slovenským futbalovým zväzom a Elements Resortom.
Základný stavebný kameň spolupráce s multifunkčným areálom už pritom postavil FC ŠTK 1914 Šamorín. “Na rokovaní s investorom pánom Máriom Hoffmannom a predsedom predstavenstva Elements Resortu pánom Jurajom Bačom sme sa dohodli na spolupráci ŠTK s Elements Resortom,“ uviedol hlavný akcionár šamorínskeho futbalu Norbert Csutora. “Na základe tejto dohody si naše áčko nájde svoj domov na novom futbalovom štadióne s kapacitou 5-tisíc divákov, ktorý vyrastie v najbližších mesiacoch v Elements Resorte,” potvrdil Norbert Csutora dobrú správu pre futbal. “Element Resort považuje za dôležité, skoro až samozrejmé, aby všetky vybudované športoviská slúžili nielen profesionálnym a amatérskym športovcom, ale hlavne šamorínskemu obyvateľstvu a mládeži. Elements Resort víta každý ambiciózny športový klub, ktorý sa chce zúčastňovať na dennom živote v areáli. A takým je futbalový klub ŠTK Šamorín. Tu nejde iba o áčko. ŠTK má výchovu mládeže na slušnej úrovni. A my považuje za veľmi dôležité, aby sa venovalo čo najviac času energie mládeži, lebo z nich vyrastie športová elita,“ povedal predseda predstavenstva Elements Resortu Juraj Bača.
Multifunkčný areál v Šamoríne leží v blízkosti rieky Dunaj, po jeho vizite nešetrili slovami chvály ani čelní predstavitelia futbalového zväzu. “Futbal v Šamoríne stojí na pevných základoch, zaslúži si takúto strechu. Som presvedčený, že tento multifunkčný areál nemá obdobu v strednej Európe a je dobré, že svoje miesto tu nájdu aj futbalisti,” uviedol po štvrtkovej návšteve Elements Resortu v Šamoríne predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.

Na titulnej snímke momentka z vizity v Šamoríne – zľava predseda predstavenstva Elements Resortu Juraj Bača, hlavný akcionár šamorínskeho futbalu Norbert Csutora, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.