Sep 222015
 
meder

Funkcionárom treťoligistu z Veľkého Medera sa priebežné druhé miesto v tabuľke máli, po vzájomnej dohode skončil skúsený kouč Dušan Radolský, do trénerskej pozície bol opäť inštalovaný jeho predchodca Peter Lérant.

Peter Lérant viedol Veľký Meder už v uplynulom ročníku, avšak aj s veľmi slušným bodovým ziskom sedemdesiatich bodov muselo jeho mužstvo napokon prenechať miestenku do druhej ligy Borčiciam. “Nepostup” bol vnímaný v bezmála deväťtisícovom mestečku ako neúspech. Vedenie ambiciózneho účastníka tretej ligy západ preto trénerskú taktovku ponúklo Dušanovi Radolskému, ten však ťarchu jej váhy pocítil už po v poradí ôsmom kole. „K ukončeniu spolupráce prišlo po vzájomnej dohode, usmiali sme sa, podali sme si ruky. Veľkému Mederu držím palce,“ komentuje pre verejnosť mierne prekvapujúcu udalosť sám dnes už extréner Veľkého Medera Dušan Radolský. K celej situácii sa vyjadril aj prezident MŠK Thermál Ivan Bobkovič. „Prišlo k tomu po vzájomnej dohode, nebolo to tak, že by pán Radolský nesplnil očakávania. Jeho pôsobenie pri mužstve mi neprináleží hodnotiť, je to predsa len trénerská legenda a veľký odborník,“ sňal pomyslený klobúk vekom mladý funkcionár.
Dôveru na uvoľnenej pozícii opäť dostal Peter Lérant, ktorý „kúpeliarov“ viedol pomerne úspešne aj v predchádzajúcej sezóne. „Celé sa to zomlelo veľmi rýchlo. Už po zápase v Dubnici ma kontaktovalo vedenie klubu, že by sa so mnou chceli stretnúť. Mali sme dlhšiu poobedňajšiu debatu a dohodli sme sa aj na niektorých veciach, ktoré neboli také, ako som si predstavoval už pri mojom predchádzajúcom pôsobení pri mužstve,“ vraví rodák z Komárna a jedným dychom potvrdzuje najvyššie ambície: „Mojou úlohou je zatraktívnenie herného prejavu, zlepšenie kondičnej pripravenosti mužstva a postup do druhej ligy,“ uzavrel 38-ročný bývalý stopér.