Sep 242015
 
topolcany

Fanúšik topoľčianskeho futbalu prežíva riadne turbulentné leto. Po tom, ako sa MFK na poslednú chvíľu prihlásil do tretej ligy západ, prišiel už o deväť bodov a najnovšie aj o trénera Michala Caránka.


Damoklov meč sa desivo vznášal nad „žochármi“ už v predsezónnom období, tradičnej značke hrozil pád do okresnej súťaže. Tretia liga sa ale v 26-tisícovom meste predsa len hrá a tamojší celok sa dokonca stal farmárskym tímom prvoligovej Senice. Ružový filter v okuliaroch by však nebol na mieste, keďže problémy v klube stále nie sú ani zďaleka zažehnané.
Hlavného strieda asistent
„Prvé“ problémy prišli už v úvodnom kole, kedy síce Topoľčany na svojom trávniku porazili Nové Zámky (3:2), ale kvôli neostaršeniu hráča Jakuba Krča body putovali práve k súperovi. Ďalšia komplikácia nastala po veľmi ojedinelej, možno až kurióznej situácii, po ktorej v klube definitívne skončil doterajší tréner a tajomník MFK v jednej osobe Michal Caránek. Čo je vo veci? „Z pozície tajomníka urobil administratívnu chybu. Zbernú faktúru neuhradil na správne číslo účtu, skrátka sa pomýlil. Kvôli tomu nám odrátali šesť bodov. Pán Caránek sám ponúkol demisiu, vedenie klubu ju prijalo a ukončilo s ním spoluprácu,“ vysvetľuje príčiny konca mladého kormidelníka na lavičke Topoľčian jeho doterajší hrajúci asistent Pavol Baláž, ktorý je zároveň členom vedenia klubu.
Práve 31-ročný skúsený harcovník je pre túto chvíľu aj hlavným trénerom účastníka tretej ligy Západ. „Už v zápase na pôde trnavského “céčka” som viedol mužstvo ako hrajúci tréner a som dočasne poverený jeho trénovaním. Mojím asistentom je Peter Januška, ktorý bude zároveň trénovať aj našich starších dorastencov. Je to len dočasné riešenie, situácia sa musí urovnať,“ dáva na známosť rodák z Partizánskeho.
Neklape ani spolupráca s ligistom?
Podarilo sa nám spojiť aj s už extrénerom Topoľčancov Michalom Caránkom. „Po výsledkovej stránke som cítil dôveru vedenia, urobil som administratívnu chybu. Odpočet šiestich bodov je krutý, ale tak je to stanovené v Súťažnom poriadku. V niektorých momentoch som toho mal veľa a spravil som niekoľko chýb, preto som sa rozhodol, že odídem,“ vyjadril sa tridsaťročný lodivod, ktorý si momentálne nehľadá nový angažmán. „Mal som dve ponuky, jedna z nich možno ešte stále pretrváva,“ dodal. Caránek do funkcie nastúpil v letnej prestávke pred predchádzajúcou sezónou. V pamäti ostane hlavne skvelý štart jeho zverencov, ani konečné desiate miesto sa nepovažovalo za neúspech. „Topoľčanom želám, aby nemali problémy s udržaním sa v súťaži, hoci to majú teraz veľmi ťažké. Zlepšiť by sa mala aj spolupráca s FK Senica. Keď ho trénoval pán Pagáč, tak spolupráca bola úplne iná, korektnejšia a pre nás športovo výhodnejšia ako za nového trénera. Ten totiž Topoľčancom príliš nepomáha,“ hovorí Caránek.
MFK to teda bude mať so záchranou v tretej lige poriadne náročné, po šesťbodovom odpočte klesol na poslednú priečku súťaže. „Prvoradá je záchrana, ale hlavným cieľom je zapracovať mladých hráčov do mužstva a hrať moderný futbal. Limitujú nás však zranenia, a tiež to, koľko hráčov nám príde pomôcť zo Senice. Niekedy trénujeme s 9-10 hráčmi,“ uzavrel debatu nielen výpočtom ambícií Pavol Baláž.