Sep 292015
 
tt

„Céčko“ trnavského Spartaka nabralo v treťoligových vodách ten najlepší kurz. Po dvoch tesných prehrách na úvod súťaže akoby „bíli andeli“ zo Šúroviec dostali nové krídla, v ôsmich kolách podľahli len lídrovi z Veľkého Medera a ofenzívnym uragánom sa prestrieľali na priebežné tretie miesto. O momentálnej forme červeno-čiernych sme sa rozprávali s trénerom Miroslavom Hájičkom.


Zo Žitného ostrova so vztýčenou hlavou
Štart do súťaže pritom nemali Trnavčania nijak oslnivý. Prekvapujúco prehrali doma s Veľkými Ludincami a o týždeň na to ľahli popolom aj u nováčika v Galante. „Mužstvo zostalo cez leto pokope. Nezachytili sme úvod sezóny, výsledkovo sme sa chytili až domácou výhrou nad Palárikovom. Chalani hrali čoraz uvoľnenejšie, nie je na nich vytváraný žiaden tlak. My nemusíme vyhrať, my vyhrať chceme. Potom to ide to samé,“ začal s úsmevom Miroslav Hájiček. Sily si jeho zverenci stihli zmerať už aj s prvým celkom tabuľky a horúcim kandidátom na postup do druhej ligy. „Určite nás najviac preveril práve líder z Veľkého Medera. Aj napriek prehre 1:3 sme odohrali jeden z našich najlepších zápasov. Domácich sme zaskočili útočným presingom a ofenzívnou hrou. MŠK má veľmi kvalitné mužstvo, ale aj nám sa ušiel potlesk tribún i majiteľa klubu,“ vrátil sa k duelu na horúcej pôde na juhu Slovenska 33-ročný kouč.
A potom to už išlo ako po masle. Ešte pred Veľkým Mederom si päťku odniesla Dubnica nad Váhom, C-tím trnavského ligistu potom uspel aj vo Vrábľoch a Nových Zámkoch, Topoľčanom sa takisto ušli štyri kusy. Najnovší triumf sa datuje do nedele, v súboji rezervných tímov účastníkov najvyššej súťaže v Šúrovciach neuspelo „béčko“ Dunajskej Stredy. „Zápas mal podľa mňa veľmi dobrú úroveň, a to po taktickej i kondičnej stránke. Hralo sa síce tvrdo, ale korektne. Na ihrisku bolo veľmi veľa mladých chalanov, ktorí celý zápas jazdili hore-dolu. Súper nás zaskočil tým, že hral otvorený futbal. Bol to zápas o jednom góle, dali sme ho my. Mali sme viac čistých šancí ako hostia, a preto sme zaslúžene vyhrali,“ zhodnotil duel predchádzajúceho hracieho kola Hájiček.
Tnavčatám chutia góly
Fakt, že „céčko“ Trnavy je mužstvom s najpotentnejšou ofenzívou v tretej lige, možno prekvapí. Tých znalých však isto nie v rozsiahlej miere, keďže sa spartakovci aj v ostatných ročníkoch na trávniku prejavovali pre diváka naozaj pútavo. „Už tretiu sezónu po sebe dávame veľa gólov a prezentujeme sa ofenzívnym futbalom. Som rád, že to strieľa viacerým hráčom. Obzvlášť však Tomášovi Hlavnovi. Hrá defenzívneho záložníka, avšak je ochotný podporovať útočnú fázu. Zakončuje aj z diaľky, v Nových Zámkoch dal dve šibenice, ktoré znamenali tri body. Je to komplexný futbalista a ja som rád, že prichádza jeho čas a stáva sa z neho pilier tímu,“ vystrúhal mladý tréner poklonu druhému najlepšiemu kanonierovi súťaže.
Práve doterajšia 24-gólová vizitka môže naháňať súperom strach, „Trnavčatá“ sa najmä vďaka nej posunuli už na priebežne bronzovú pozíciu. „Tretie miesto nepreceňujeme, ale ani nepodceňujeme, veď rozdiely medzi mužstvami sú minimálne. Verím, že naša séria nie je náhodná a nejaké body ešte získame. V tomto mužstve je pri dlhodobejšej práci veľký potenciál. Máme na to, aby sme poskočili aj o stupienok vyššie,“ odhodlane vyhlásil mladý lodivod.
A teraz šláger
Futbalová univerzita je síce hudbou ďalekej budúcnosti, ale maturita už klope na dvere. Náročnou skúškou pre Hájičkových zverencov bude stretnutie deviateho kola (pozor, jedenásteho v poradí), keď vyzvú futbalistov hornonitrianskeho FC Baník. Druhý celok tabuľky ešte stále neokúsil trpkosť porážky. V Šúrovciach sa na nováčika tešia. „Bolo by chybou, keby sme tvrdili, že nechceme vyhrať. Určite chceme pripraviť Hornej Nitre prvú prehru, svoju kožu lacno nepredáme. Pre divákov to môže byť veľmi atraktívny zápas, keďže súper hrá útočne, teda rovnako ako my. Na zápas sa veľmi tešíme. Ja zvlášť, keďže Prievidzu vedie Peťo Černák, s ktorým som končil trénerskú A licenciu,“ zakončil rozhovor prvý muž lavičky treťoligového trnavského „céčka“ Miroslav Hájiček.