Okt 272015
 
20150709 SC Zreb TASR

Slovnaft cup je na prahu piateho kola, v šestnásťčlennom poli najlepších tímov v pohárovej súťaži môže byť až rovná polovica z regiónu Západoslovenského futbalového zväzu!


Posledným restom štvrtého kola je stredajší súboj v Borčiciach, kde sa chystajú na Žilinu. Zverenci trénera Jozefa Majoroša si urobili chuť v sobotu v Šali, kde nováčik druhej najvyššej súťaže vyhral rozdielom triedy a natešení fanúšikovia aktuálneho lídra Doxxbet ligy už pri Váhu kričali na hráčov, aby šetrili sily na Žilinu.
Piate kolo je rozdelené do troch dní, v utorok 3. novembra na seba narazia v Zlatých Moravciach dvaja účastníci najvyššej súťaže, zaujímavé dvojice dal ale žreb dokopy vlastne do každého súboja.

Slovnaft Cup – 5. kolo
3. 11. o 17.00 h
FC ViOn Zlaté Moravce – Spartak Myjava

4. 11. o 13.30 h
FC Rohožník – FC VSS Košice
AFC Nové Mesto Mesto nad Váhom – FK Senica
MFK Dolný Kubín – AS Trenčín
TJ Vyšné Opátske – Iskra Borčice/MŠK Žilina

4. 11. o 17.00 h
FC DAC 1904 Dunajská Streda – 1. FC Tatran Prešov
ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

11. 11. o 13.30 h
MFK Topvar Topoľčany – MFK Ružomberok

Pri septembrovom žrebovaní ďalšieho programu Slovnaft Cupu došlo k vytvoreniu dvojice pre 5. kolo (osemfinále) Iskra Borčice/MŠK Žilina – TJ Vyšné Opátske/MFK Nová Baňa. Po postupe TJ Vyšné Opátske, účastníka III. ligy, do 5. kola, určí domáceho z dvojice, ktorú vytvorí tento tím, výsledok duelu Borčice – Žilina.
V zmysle Rozpisu republikových súťaží pre sezónu 2015/16 platí pravidlo, že od 5. kola najvyššej pohárovej súťaže vo futbale pri vzájomnom stretnutí FK s rozdielom dvoch súťaží sa hrá na ihrisku mužstva z nižšej. Ak táto podmienka nie je naplnená, platí, že právo hrať na domácom ihrisku má tím s nižším vyžrebovaným číslom. Teda ak zo zápasu, hranom v stredu 28. októbra, pôjdu ďalej Borčice, podľa žrebu 5. kola (a s nižším vyžrebovaným číslom) bude domácim v osemfinále Iskra, pokiaľ sa kvalifikuje Žilina, v ďalšom kole dôjde k súboju na ihrisku Vyšného Opátskeho, keďže bude rozdiel medzi súpermi dve súťaže.