Nov 042015
 
hrusovany

Futbalisti Hrušovian sú po trinástom kole na čele V. ligy Stred a potvrdzujú v lete vyslovené ambície tou najlepšou rečou. Ich najväčšia sila tkvie v gólovej produktivite, priemer štyroch gólov na zápas je obdivuhodný.


Ivan Kováč, Miloš Krško, Peter Kurbel či Pavol Zlatňanský. Skúsení harcovníci sa zišli v Hrušovanoch, aby vykopali postup do IV. ligy Juhovýchod. Zatiaľ úspešne, no viac už tréner OFK Jozef Ducký.
Vydrží Lapáš na tróne?
V. liga Stred si v lanskom ročníku napísala svoju prvú kapitolu, nitriansko-topoľčianskej symbióze sa ušli prevažne slová chvály. V lepšom svetle sa uviedli kluby z okresu Nitra, hralo sa podľa nôt Veľkého Lapáša, prvého majstra, ktorý však právo postúpiť nevyužil. Po roku sa karta obrátila. „Milo ma prekvapilo, že dominujú topoľčianske mužstvá. V lete sa posilnili, no nitrianske celky do súťaže prinášajú skúsenosť, väčšiu futbalovosť a dobré zabezpečenie aj po materiálnej stránke. Liga je momentálne vyrovnaná a spĺňa očakávania,“ zamýšľa sa Jozef Ducký, tréner Hrušovian.
Lapáš opanoval predošlú sezónu vskutku suverénne, jedenásťbodový náskok a 84 gólov (dvakrát viac ako druhé Tovarníky) vravelo za všetko.
Proti tretiemu titulu pre Lapášanov v rade (rátame aj víťazstvo v I. triede) budú Hrušovany. Už cez letnú prestávku lietali z neveľkej obce smelé reči, vraj je jasná priorita postúpiť… „Áno, do sezóny sme vstupovali s tým, že chceme sa pokúsiť o postup do štvrtej ligy. Hrušovany ju predsa už raz hrali, no to bolo už pred viac ako desiatimi rokmi,“ potvrdzuje bez okolkov Ducký. A ako vníma dostihy s Lapášom? „Lapáš považujem za veľmi kvalitné mužstvo, o prvé miesto ešte bude veľký boj.“

Zlatňanského komando
A neostalo len pri rečiach. Na juh Topoľčianskeho okresu si to namierilo viac než sedem futbalistov vrátane Ivana Kováča či Pavla Zlatňanského. „S oboma som sa poznal aj osobne, párkrát sme sa stretli a dohodli sme sa. Sú veľkým prínosom pre mužstvo a patria medzi najväčšie opory, z ostatných hráčov by som rád spomenul aj Miloša Krška či Petra Kurbela,“ vystrúhal kompliment 42-ročný kouč.
Práve podľa Zlatňanského by sa hrušovanské „komando“ pokojne mohlo pomenovať. Osemnásť gólov v trinástich stretnutiach je veľmi slušná vizitka. „S ofenzívnou fázou sme veľmi spokojní, no rovnako aj s defenzívnou, keďže dostávame málo gólov,“ nadšene vraví kormidelník.
A to najpodstatnejšie sme takmer nespomenuli. Nová partia v Hrušovanoch si sadla na jednotku, valcuje všetko do radu. Až na remízu v Radošine a prehru na Lapáši. „Momentálne sme prví, takže určite prevláda spokojnosť. Sme na dobrej ceste potvrdiť predsezónne predsavzatie. Ešte je však pred nami dlhá doba vrátane zimnej prípravy, určite nemôžeme nič podceniť. Prišli k nám kvalitní futbalisti, preto by bolo na škodu nepomýšľať vysoko,“ zakončil Jozef Ducký.
Jeho zverencov čaká v nedeľu ťažký zápas v Zbehoch, tamojší Slovan naposledy prekvapujúco uspel na horúcej pôde na Lapáši. Vystrelí motyka opäť?