Nov 112015
 
molnar

Treťoligové Vráble ťahajú negatívnu sériu šiestich porážok v rade, ich posledné víťazstvo sa dokonca datuje až na začiatok septembra. Na nepriaznivú situáciu zareagovalo vedenie klubu z mesta od rieky Žitavy už pred dvoma týždňami – FK Spartak má v súťaži zachrániť známy tréner s úspešnou hráčskou minulosťou Ladislav Molnár.


Nepríjemná šnúra odsunula Vrábľanov na štrnáste miesto III. ligy západ, na posledné Topoľčany stráca Spartak po trojbodovom odpočte, ktorý MFK neminie po konci súťaže, štyri body. Impulzom má byť zmena trénera, Vincenta Debnára nahradil Ladislav Molnár.
Práve s bývalým futbalovým brankárom sme sa porozprávali na tému jeho nového angažmánu.

Vedeli ste, do čoho idete, keď ste prijímali vrábeľskú ponuku?
- Vôbec som nevedel, do čoho idem. Ani som sa o to nezaujímal. Mám tu dobrých priateľov, vedeli, že som voľný, tak ma zavolali, aby som sa podujal funkcie trénera. Prišiel som k mužstvu dva dni pred zápasom v Galante.
Pomáha vám aj predchádzajúci tréner Vincent Debnár?
- Nie, som jediný tréner tímu. Informácie čerpám len od pána Ürgeho. Veľa sa spolu rozprávame o hráčoch, o ich povahách a kvalitách. Jedno je isté, toto mužstvo potrebuje dobrú zimnú prípravu a doplniť z hľadiska kvality.
Aké mužstvo ste vo Vrábľoch našli?
- Keby sme o dve priečky vyššie postavení, tak by to zodpovedalo kvalitám mužstva. Zopakujem to, tento mančaft potrebuje dobrú zimnú prípravu a doplnenie z hľadiska kvality.
Koľkokrát do týždňa trénujete? Aké podmienky sú vo Vrábľoch?
- Trénujeme štyrikrát do týždňa. Obrovským hendikepom však je, že mesto Vráble nedisponuje umelou trávou. Tá ovplyvňuje kvalitu tréningového procesu a tým pádom aj herný prejav.
Plánujete v zime obmeniť káder?
- Pokiaľ by som naďalej ostal pri mužstve, tak na tom určite popracujeme.
Predpokladáme, že iný cieľ ako udržanie sa v tretej ligy by nebol na mieste.
- Je jasné, že cieľom je zachrániť tretiu ligu. Čiara medzi zostupom a udržaním sa v súťaži je veľmi tenučká, vplyv zohrá aj to, že kto vypadne z druhej ligy. Pre Vráble to však nie je nesplniteľný cieľ, toto mužstvo na to má.
Ako by ste zhodnotili vaše prvé dva zápasy na lavičke Spartaka Vráble?
- Pred prvým zápasom na pôde Galanty som mal málo času na nejaké veľké zmeny, prehrali sme 0:2. V ďalšom dueli doma proti Nemšovej bola naša hra už diametrálne odlišná. Mali sme dočinenia s farmou Trenčína, jeho rukopis tam bol badať. Hostia sa predstavili ako veľmi zdatný, kvalitný a technický súper. Vsadil som na náročný spôsob hry s vysokým napádaním. Zhodou okolností sa nám to darilo praktizovať, dostali sme protivníka pod tlak a nepustili ho k dlhšiemu držaniu lopty. Prišiel však krízový moment, po rozohrávke musel náš stopér musel zasiahnuť a kopala sa jasná penalta. Z nej sme inkasovali a bolo v podstate rozhodnuté, keďže nám chýbali psychické a fyzické sily. V sumáre tento zápas hodnotím ako nešťastný. Bolo mi ľúto chalanov, na trávniku nechali všetky svoje sily.
Najbližšie cestujete do Dubnice nad Váhom, tamojší MFK na tom taktiež nie je ideálne. Je len o priečku nad vami.
- Bude to šesťbodový zápas, ktorý sa môže skončiť akokoľvek. Domáci majú tiež svoje ciele, uvidíme, komu sa ich podarí lepšie realizovať. Našou ambíciou je neprehrať.