Nov 132015
 
regionscup

V Šamoríne sa dnes krátko popoludní stretli hráči Výberu Západoslovenského futbalového zväzu na oficiálnom zraze pred kvalifikačným turnajom Region´s cup.


Víťaz súboja štyroch regiónalnych výberov bude reprezentovať Slovensko na kvalifikácii Majstrovstiev Európy amatérskych tímov, ktoré sa budú hrať v roku 2017. Podľa reglementu UEFA pre Regions cup nesmú na tomto výberovom turnaji štartovať hráči, ktorí mali v doterajšej kariére uzatvorenú profesionálnu zmluvu, riadne registrovanú na Slovenskom futbalovom zväze, resp. v inej asociácii, na akýkoľvek čas, ani aktuálni futbalisti z I. alebo II. ligy. Oprávnení štartovat sú hráči, ktorí v súčasnosti hrajú v regionálnych súťažiach, aj takí, ktorí v minulosti účinkovali v republikových súťažiach (I., II. III. liga), ale nikdy nemali uzavretú a registrovanú profesionálnu zmluvu. Tréner Výberu Západoslovenského futbalového zväzu Marián Süttö je s predštartovou náladou vo svojom tíme spokojný: “Chlapci prišli z klubov v dobrej pohode, chceme v zaujímavej konfrontácii čo najlepšie reprezentovať futbal v našom regióne. Do nášho súboja s Výberom Bratislavského futbalového zväzu máme ešte niekoľko otáznikov v zostave, definitíva padne v deň zápasu, zostavu budú vedieť ako prví moji hráči. Samozrejme, máme tie najvyššie ambície a zároveň aj rešpekt pred súperom, ktorý má vo svojom strede viacerých zaujímavých futbalistov. Na čo si reálne môžeme trúfať, sa ale samozrejme ukáže až na ihrisku,” uviedol pred sobotňajším výkopom tréner “západniarov” Marián Süttö. Do Šamorína sa chystá aj predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. “Pred štyrmi rokmi na kvalifikačnom turnaji v Bulharsku reprezentoval Slovensko práve náš región, vtedy nám chýbal na postup na finálový turnaj v Portugalsku jediný gól. Verím, že naši tréneri mali pri výbere šťastnú ruku, určite nás nečaká žiaden ľahký súper. Hráčom prajem, aby sa ukázali v čo najlepšom svetle,” povedal Ladislav Gádoši.

PROGRAM TURNAJA
Sobota 14. novembra:
10.30 h Bratislavský futbalový zväz – Západoslovský futbalový zväz, hrá sa v Šamoríne, rozhodujú Očenáš – D. Hrčka, Chládek -Cuninka.
10.30 h Východoslovenský futbalový zväz – Stredoslovenský futbalový zväz, hrá sa v Dunajskej Lužnej, rozhodujú Ježík – Mikulaj, Petríček – Makový.

Nedeľa 15. novembra:
10.30 h finále, hrá sa v Šamoríne