Nov 142015
 
man

Paráda, Výber Západoslovenského futbalového zväzu sa v penaltovej lotérii prestrieľal do finále kvalifikácie, ktorá určí v nedeľu reprezentanta Slovenska na Majstrovstvá Európy amatérov.


V Šamoríne sa v sobotu dopoludnia postavila zverencom Mariana Süttöho do cesty prekážka v podobe Bratislavského futbalového zväzu. V zápase slušnej úrovne mali prvú šancu hráči pod vedením Karola Marka, kapitán Rapáň po rohu sám na šestke ale zaváhal a rovnako mieril na druhej strane v 23. min. aj stopér Nových Zámkov Ešek. O štyri minúty neskôr už ale zahrmelo aj gólov, do vedenia išiel Výber Západoslovenského futbalového zväzu, keď v 27. min. po akcii tria Galanťanov Korman – Janso – Kočiš sa rýchlik Slovana presadil strelou pod brankára Adamoviča. Bratislavčania pridali a výsledkom ich aktivity bolo vyrovnanie v 36. min., keď po prieniku Schwinghammera strelil gól Kysela. Hneď po obrátke mal veľkú práležitosť opäť Výber ZsFZ, po strele Vrábľana Hamara sa triasla pravá žrď a chvíľu na to Turančík z Hornej Nitry mieril nad bránu. Gól mal vzápätí na nohe na druhej strane aj Janotik, brankár Hornej Nitry Lacko ale ustál aj túto situáciu. Práve gólman Výberz ZsFZ bol vzápätí hrdinom momentu, keď sa na pokyn asistenta rozhodcu kopala penaltu, ktorú vynikajúci Lacko chytil Nemcovi. V záverečnej polhodine sa na trávnik vkradla aj nervozita, ubudlo šancí, víťazný gól už nepadol, a tak sa išlo do penaltového rozstrelu. V ňom mali pevné nervy všetci piati exekútori Výberu ZsFZ (Ravas, Ešek, Korman, Kočiš, Janso) a čerešničku na postupovú tortu nasadil brankár Lacko, keď vo štvrtej sérii zneškodnil penaltu Schwinghammerovi.
Penalty rozhodovali o postupujúcom aj z druhého súboja, v ktorom sa medzi Stredoslovenským futbalovým zväzom a Východoslovenským futbalovým zväzom zrodila bezgólová deľa bodov, do finále sa prestrieľali Stredoslováci. Turnaj štyroch regionálnych výberov vyvrcholí v nedeľu 16. novembra v Šamoríne, keď sa vo finále so začiatkom o 10.30 h postavia proti sebe Západoslovenský futbalový zväz a Stredoslovenský futbalový zväz.

Výber Západoslovenského futbalového zväzu: Lacko (Horná Nitra) – Ravas (Trnava C), Eliáš (Galanta), Ešek (Nové Zámky), Janso (Galanta) – Turančík (Horná Nitra, 60. Farkaš (Palárikov)), Hamar (Vráble), Korman (Galanta), Bublák (Horná Nitra, 67. Vindiš (Galanta)), Mikuš (Šamorín, 46. Blaščík (Galanta)) – Kočiš (Galanta).

Výber ZsFZ – Výber BFZ 1:1 (1:1), na pok. kopy 5:3.
Góly: 27. Kočiš – 36. Schwinghammer.
Pred 200 divákmi rozhodovali Očenáš – Ferenc, Chládek, ŽK: Eliáš, Korman, Blaščík – Ambra, Kysela.

Na titulnej snímke tréner Výberu Západoslovenského futbalového zväzu Marián Süttö (vľavo) v rozhovore s trénerom Výberu Východoslovenského futbalového zväzu Mikulášom Komanickým.