Nov 152015
 
lacko

Je dobojované! Sen futbalistov najväčšieho regiónu sa splnil, Západoslovenský futbalový zväz bude reprezetovať slovenský futbal v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy amatérov.


Vo finále turnaja regiónov nastúpil Výber Západoslovenského futbalového zväzu proti Výberu Stredoslovenského futbalového zväzu. Kým tréner Stredoslovákov Jozef Šino vyrukoval s takmer identickou zostavou z prvého zápasu, ktorá ich posunula do finále, kormidelník Západniarov Marián Süttö nenechal kameň na kameni, do hry poslal hneď sedem nových hráčov. “Niektorých chlapcov trápili menšie šrámy, nechceli sme riskovať a na druhej strane som chcel všetkým nominovaným hráčom vyslať jasný signál, že každý jeden si svoju nomináciu zaslúžil,” vysvetlil Süttö svoje rozhodnutie.
Do zápasu vstúpili lepšie Stredoslováci, Ďanovský mal veľkú príležitosť, ale minul bránu. Hralo sa na ťažkom teréne, o chvíľu mal podobnú šancu na druhej strane Galanťan Blaščík, no hlavou tiež mieril nepresne. Záver prvého dejstva patril zverencom Mariána Süttöho, po akcii Šamorínčana Csölleho prepásol tutovku Turančík z Hornej Nitry a o chvíľu po štandardke Galanťana Vindiša z polovice ihriska vrátil Bublák z Hornej Nitry loptu hlavou do malého vápna, ale obrana súpera v poslednej chvíli uhasila hrozbu na roh. Po obrátke už čoraz výraznejšie začali zápas kontrolovať západniari. Turančíkov lob vyrazil brankár Ferienčik na roh, ten zahral Bublák a kapitán Stredoslovákov Timek namieril do vlastnej žrde. V 55. min. mal veľkú príležitosť Farkaš z Palárikova, potom boli diváci svedkami nepríjemného zranenia Hamara po hrubom faule Ďanovského, hráč Spartaka Vráble musel byť dokonca vystriedaný. Výber Západoslovenského futbalového zväzu zvyšoval tlak, oživenie priniesol striedajúci Galanťan Kočiš, ktorý v 70. min. našiel Turančíka a jeho polostrelu-poloprihrávku zasunul do brány ďalší galantský žolík z lavičky Janso – 1:0. Súper reagoval zmenou hry na štyroch útočníkov, ale aj ďalšie šance na zmenu skóre mali Západniari. Kočiš načapoval do ďalšej šance Ravasovi, stopér “céčka” Trnavy hlavou z troch metrov nemal veľa priestoru na lepšie umiestnenie lopty a v 85. min. po úniku Novozámčana Ešeka mohol klincovať výsledok opäť Turančík, ktorý v šestnástke perfektne zasekol oboch stopérov, ale loptu namieril iba do brankára. O ďalšie dve minúty Kočišov roh preletel až na druhú stranu šestky k úplne voľnému Vindišovi, no stav sa stále nemenil. V už nastavenom čase mohlo platiť nedáš-dostaneš, Stredoslováci mali dve štandardky, ale Garaj s Thomkom už zápas do penaltového rozuzlenia posunúť nedokázali. Vyhralo zaslúžene najlepšie mužstvo!

Výber Západoslovenského futbalového zväzu: Slávik (Dunajská Streda B) – Vindiš (Galanta), Ravas (Trnava C), Hlaváč (Vráble), Csölle (Šamorín, 46. Janso (Galanta)) – Turančík (Horná Nitra), Pinte (Šamorín, 46. Kočiš (Galanta)), Hamar (Vráble, 56. Ešek (Nové Zámky)), Bublák (Horná Nitra), Farkaš (Palárikovo) – Blaščík (Galanta).

Výber Západoslovenského futbalového zväzu – Výber Stredoslovenského futbalového zväzu 1:0 (0:0)
Gól: 70. Janso.
Pred 200 divákmi rozhodoval Pavlík, ŽK: Hlaváč – Timek, Ďanovský.

Na titulnej snímke kapitán Výberu Západoslovenského futbalového zväzu Frederik Ravas (v bielom drese) s kapitánom Výberu Stredoslovenského futbalového zväzu Marekom Timekom počas slávnostného ceremoniálu v spoločnosti predsedov troch regionálnych zväzov – zľava Juraj Jánošík (BFZ), Ladislav Gádoši (ZsFZ) a Jozef Paršo (SsFZ).