Nov 242015
 
obfznr

Kvalifikáciu žiackých výberov štyroch oblastných futbalových zväzov v Nových Zámkoch ovládli nitrianski chlapci. Po remíze v úvodnom vystúpení s Novými Zámkami mašírovali za postupom na víťaznej vlne.


V športovej hale Milénium sa hralo dvojkolovým systémom každý s každým, už pred posledným zápasom mal postupové karty v rukách práve ObFZ Nitra, z druhého miesta sa tešil ObFZ Komárno.

Výsledky kvalifikačného turnaja:
Nové Zámky – Nitra 0:0.
Levice – Komárno 0:1, R. Hutlag.
Nové Zámky – Levice 1:6, J. Jurkáček – F. Molnár 2, S. Mudrák, Sz. Jakubík, D. Herák, J. Rigó.
Nitra – Komárno 2:0, M. Varga, M. Zeman.
Nové Zámky – Komárno 2:3, Sz. Ciganec, D. Mráz – L. Simon, R. Hutlag, Á. Pastorek.
Nitra – Levice 3:1, M. Varga 2, M. Zeman – N. Mareček.
Nitra – Nové Zámky 5:1, R. Minár, M. Lacika, M. Varga, M. Lacika, V. Sarkozi – Š. Gajdoš.
Komárno – Levice 1:2, vlastný – F. Molnár, A. Kacian.
Levice – Nové Zámky 5:2, F. Molnár 2, J. Ilko, S. Mudrák, J. Rigó – L. Lakatoš, D. Ladek.
Komárno – Nitra 1:1, S. László – M. Varga.
Komárno – Nové Zámky 2:1, Á. Pastorek, M. Valkovský – P. Krausz.
Levice – Nitra 0:2, L. Bogyo 2.

INDIVIDUÁLNE OCENENIA
Najlepší hráč: Matúš Varga (Výber ObFZ Nitra).
Najlepší brankár: Martin Záhorský (Výber ObFZ Levice).
Najlepší strelec: Filip Molnár (Výber ObFZ Levice).


AKO NASTÚPILI
Výber ObFZ Nitra: M. Holec (Cabaj-Čápor), S. Balaj – L. Bogyo (obaja Nevidzany), M. Zeman (Lapáš), V. Sarközi (Výčapy-Opatovce), Matúš Varga, J. Chlebec (Ivanka pri Nitre), N. Lietavec (Zbehy), R. Fridrich (Dolné Krškany), M. Lacika, K. Poliak (Kolíňany), A. Žemberi (Topoľčianky), M. Čačik (Mojmírovce), R. Minár (Sľažany), V. Páleník (Cabaj-Čápor).
Výber ObFZ Komárno: T. Markovič – F. Molnár (obaja Zemianska Olča), R. Hutlag, L. Gyürösi (obaja Imeľ), E. Polák, Á. Pastorek, M. Kovács, (všetci Sokolce), M. Valkovský, M. Lakatos, P. Varga (všetci Nesvady), B. Tóth, S. László (Nová Stráž).
Výber ObFZ Levice: A. Korec (Tlmače), M. Záhorský – F. Molnár, J. Ilko (všetci Kalinčiakovo), S. Mudrák (Pukanec), J. Rigó, N. Šárközy (obaja Tekovské Lužany), A. Kacian, N. Mareček (Kozárovce), D. Herák, Sz. Jakubík (Hontianska Vrbica).
Výber ObFZ Nové Zámky: D. Novotný (Bánov), K. Fundárek – P. Krausz, Sz. Ciganec (všetci Mužla), D. Ladek, R. Farkas, L. Lakatoš (všetci Dvory nad Žitavou), R. Garai, B. Pöcs (obaja Strekov), N. Nagy, J. Jurkáček, Š. Gajdoš, A. Sádovský (všetci Michal nad Žitavou), Š. Bujdák (Veľké Lovce), A. Valachovič, D. Mráz (obaja Bánov).

Na titulnej snímke je víťaz kvalifikácie v Nitrianskom kraji o postup na turnaj predsedu ZsFZ – žiacky výber Oblastného futbalového zväzu v Nitre.